2 dk. Serkan KÖSE 29.11.2021

5 Ronin Kurucu Ortaklarından Birini Kaybetti

Son yılların başarılı League of Legends ekiplerinden birisi olan 5 Ronin’de bugün taraftarları şoke eden bir ayrılık yaşandı.

League of Legends’ın yeni sezonlarının başlamasına az bir süre kala takımlarda transferler ve ayrılıklar yaşanmaya devam ediyor. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ekiplerinden birisi 5 Ronin’in kurucu ortaklarından birisi olan Sefa Kuru, bugün yaptığı açıklama ile takımdan ayrıldığını duyurdu.

VFŞL’nin başarılı ekiplerinden birisi olan 5 Ronin, uzun bir süredir League of Legends arenasında mücadele eden ekiplerden birisi. Yaz mevsimini 8. sırada tamamlayarak playoff aşamasına katılamayan ekibin yeni sezon performansı merak ediliyordu.

Sefa Kuru 5 Ronin Takımından Ayrıldı

Takımın kurucu ortaklarından birisi olan Sefa Kuru, 4 yıldır espor camiasının sevilen isimlerinden birisiydi. Pek çok oyunun League of Legends arenasında tecrübe kazanmasına yardımcı olan Kuru’nun pek çok oyuncu ile abi – kardeş ilişkisi benimsediği biliniyor.

Ayrılık açıklamasında geride bıraktığı dört yılda çok yorulduğunu dile getiren Sefa Kuru, bu kararı alırken çok zorlandığını ancak yapması gereken doğru şeyin bu olduğuna karar verdiğini belirtti.

5 Ronin hisselerinde payı olan Sefa Kuru artık takımda yönetici olarak yer almayacak. Sefa Kuru’nun ayrılık açıklaması ise şöyle;

“Acısıyla tatlısıyla esporda dört yılı geride bıraktım. Dışarıdan birçok kişi için “çok eğlenceli iş” gibi görünse de genel itibarı ile bir hayli yıpratıcı bir dönemdi. Ciddi emek ve fedakarlıklarla dolu bir dönem. Her ne kadar yüzünüzü hayal ettiğim kadar güldürememiş olsak da bugüne kadar imkanlar çerçevesinde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Ekibimdeki arkadaşlarımın da aynı özveriyi göstermesi için gayret ettim, elimden geldiğince onları eğitmeye çalıştım ve sağ olsunlar istisnalar haricinde hepsi müthiş bir gayret gösterdiler.”

 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al