2 dk. Serkan KÖSE 03.11.2021

Acend Oyuncusu cNed Hakkında Açıklama Yayınladı

Twitch Türkiye’de yaşanan kara para aklama olayı espor arenasına da taşındı. Pek çok espor oyuncusunun karıştığı bu olaylar hakkında takımlar da aksiyon almaya başladı. 

İsmi Twitch kara para aklama olayları ile anılan profesyonel VALORANT oyuncusu cNed ise geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklama yapmıştı. cNed’in açıklaması sonrasında takımı olan Acend’in nasıl bir aksiyon alacağı merak konusuydu. Konu hakkında organizasyondan açıklama geldi. 

Acend cNed Açıklaması

“cNed’in Türkiye Twitch bit dolandırıcılığına olan katılımı ile ilgili birçok yanlış bilgi ve spekülasyon var.

Duruma açıklık getirmek adına: cNed, diğer birçok Türk yayıncının da o zamanlarda yaşadığı gibi, anonim bir hesaptan bir defalık bağış geldi; Sözü edilen anonim hesabın bit dolandırıcılığı yapan hesap olduğu doğrulandı.

Atılan bitlerin çalıntı hesaplar ya da kara para aklama ile bağlantısı olup olmadığı o zamanlar cNed tarafından bilinmiyordu, biz bile halen bilmiyoruz. Bu, hakkında ilgili Türk otoritelerinden ve Twitch’ten gelecek bilgilere ihtiyacımız olan bir durum.

cNed’in dolandırıcı ile birebir bir iletişimi kurmadı ve kendisi bitleri almayı kabul etmedi. Atılan bitler, cNed’in bilgisi ve rızası dışında atıldı. Atılan bitlerin dolandırıcı ile bağlantılı olduğu, bağış atıldıktan sonra anlaşıldı.

Maalesef cNed bunu Twitch’e ihbar etmedi ve göz ardı etmeye karar verdi, ancak kendisi bunun o zaman yaptığı bir hata olduğunu kabul ediyor.

Şu ana kadar cNed’le Twitch, Riot ya da ilgili Türk otoriteleri tarafından iletişime geçilmedi ancak ilgili kuruluş ve kişilerle, daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulması halinde işbirliği yapmaktan mutluluk duyarız.

Oyuncularımıza, sadece drama yaratmak adına atılan suçları ve hakaretleri uygun bulmuyoruz.

İnsanlara, bilgi edinmek adına birden fazla kaynak kullanmalarını, ayrıca ilgili haberleri okuduktan sonra yazılanların doğruluğunu kontrol ettikten sonra varsayımlarda bulunmalarını öneriyoruz.”

Yapılan açıklamaya göre cNed takımda kalmaya şimdilik devam edecek ancak ilerleyen günlerde yaşanacak olan gelişmelerle birlikte durumun değişme ihtimali de bulunuyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al