1 dk. Serkan KÖSE 03.09.2021

Başarılı Counter Strike Oyuncusu RpK Emekli Oldu

Profesyonel arenada önemli işlere imza atan başarılı CS:GO oyuncusu Cédric “RpK” Guipouy 32 yaşında emekliye ayrıldığını duyurdu.

Fransız Counter – Strike oyuncusu Cédric “RpK” Guipouy 32 yaşında emekli olduğunu açıkladı. Profesyonel olarak 2006 yılından itibaren Counter Strike oyunu oynamaya başlayan RpK, Counter Strike’ı en iyi oynayan oyunculardan birisiydi. 

Kariyerinin ilk yılları olan Counter Strike : Source döneminde, RpK dünyanın en iyi oyuncularından birisi olarak tanındı ve VeryGames’i uluslararası başarılara taşıdı. 2012 yılında son CS oyunu olan Global Offensive’e geçiş yaptı ve kısa süre içerisinde emeklilik kararı almış olsa da NiP ile ikincilik yaşadı. 

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan RpK, “Bugün, uzun ve güzel bir kariyerin sonu. Uzun zaman önce başladı, inişler ve çıkışlar oldu, ama her zaman sevdim” dedi. “Yıllar boyunca desteğiniz için minnettarım, bunu unutmayacağım.” açıklamasını yaptı. 

RpK, Vitality, VeryGames ve Titan takımları dışında G2 ve Envy gibi diğer büyük Fransa merkezli takımlarında da oynadı. 

Twitter hesabı üzerinden sonraki kariyeri hakkında açıklama yapan RpK, emekliliğinin ardından espor alanında çalışmaya devam edeceğini açıkladı. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al