2 dk. Serkan KÖSE 19.03.2021

Beşiktaş Esports’a Yapılan Büyük Haksızlık!

Beşiktaş Esports’a yapılan büyük haksızlık sosyal medya platformlarında tepkiye neden oldu. Temsilcimiz maça çıkmama kararı aldı.

Temsilcimiz Beşiktaş Esports VPG kupasında Seazon takımı tarafından gerçekleştirilen kural ihlali sonucunda turnuva yönetimi tarafından karar verilmemesi nedeniyle final maçında yer almama kararı aldığını açıkladı. Beşiktaş Esports’a yapılan bu haksızlık sosyal medyada gündem oldu. 

Turnuvanın kuralları gereği takımların sadece 5 dakika gecikme hakkı olduğu belirtilmişti. TSİ 23:30’da başlaması gereken mücadele Seazon’un 25 dakika gecikmesi sonrasında Beşiktaş Esports haklı olarak tepkisini ortaya koyarak Virtual Pro Gaming yönetiminden mücadelenin kendileri lehine tecil edilmesi gerektiğini talep etti. 

Beşiktaş Esports Açıklama Yaptı

Dün gece Beşiktaş Esport’un açıklamasının ardından hemen organizasyonunun düzenlemeyicisi olan Virtual Pro Gaming tarafından detaylı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde:

  • Seazon takımı 15 dakikalık bir gecikme istedi. İletişim halinde olduğumuz için problem görmedik.
  • Takım maç başlamadan iki dakika öncesinde hazır bulunuyordu.
  • Yönetici ekibimize kabul edilemez tehditler yapıldı.
  • Herhangi bir takımın geç kalmasını onaylamıyoruz fakat spesifik bir durum söz konusu olursa yönetici ekibinin kuralların dışında karar alma yetkisi vardır.
  • Tüm kurallar herhangi bir sorun çıkması durumunda ligin yararına olacak şekilde değiştirilir.

besiktas-esportsa-yapilan-buyuk-haksizlik

Açıklamanın ardından VPG tarafı yoğun eleştirilere maruz kaldı. Bununla birlikte Beşiktaş Esport tarafından da olumsuz yorumların geldiği belirtildi. Temsilcimizi haksız çıkartmak amacıyla ve üslubuyla yapılan açıklamanın da haklı ya da mantıklı bir tarafı bulunmuyor. Haksızlığa uğrayan takımın yanında olmak yerine onları hedef alan bir açıklama yayınlamak sadece Türk taraftarlar tarafından değil yabancı taraftarlar tarafından da tepki gördü. VPG’nin açıklamasının ardından Beşiktaş Esports tarafından geri dönüş yapılmadı. Seazon takımı da Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile “ Yakında tekrar görüşeceğiz” ifadesi kullanıldı. 

Sonuç itibariyle her iki takım da şampiyona olarak ilan edilmeyecek ve her iki takım da 200 dolar ile ödüllendirilecek. Turnuvada finale kadar yükselen ve haksızlığa karşı haklı tepkisini ortaya koyan Beşiktaş’ın bu tavrı oldukça haklı. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al