1 dk. Serkan KÖSE 23.11.2021

Doinb FunPlus Phoenix’ten Ayrıldı

LPL’in en iyi takımlarından birisi olan FunPlus Phoenix (FPX), oyuncuları ile yollarını ayırmaya devam ediyor. FPX şimdi ise Doinb ile yollarını ayırdığını açıkladı.

FunPlus Phoenix, LPL’de yeni sezon öncesinde kadrosunu yenilemeye devam ediyor. Şimdilik takımdan ayrılan isimleri açıklayan FPX, daha önce takımdan ayrılan Tian ve Nuguri sonrasında takımdan ayrılan son isim Doinb oldu.

Konu hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan FPX, “2018 yılında FPX’e katıldığından beri güvenilir liderliğin ve yüksek enerjin tüm ekibi uyumlu bir aileye dönüştürdü.” ifadesi ile Doinb’ye veda etti.

Ekim ve Kasım aylarında İzlanda’nın Reykjavik kentinde gerçekleşen Worlds 2021 etkinliğinin favori takımlarından olan FPX grup aşamasında elenmiş ve takipçilerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Doinb ayrılığı sonrasında takım Doinb’nin yerini alacak oyuncuyu henüz açıklamadı.

Doinb ayrılık sonrasında açtığı bir yayında yeni takımı hakkında bazı önemli açıklamalarda da bulundu. Ayrılık sonrasında pek çok takımdan teklif aldığını açıklayan Doinb, kariyerine nasıl devam edeceğinin kararını verdiğini belirtti. Doinb açıklamasında, “Evet, evet, gelecek yıl [LNG]’ye katılacağım kesin. Resmi açıklama ilerleyen günlerde yapılacak.

Doinb’nin LNG tercihinin nedenini ise Güney Koreli vatandaşı olan Lee “Tarzan” Seung-yong olduğunu açıkladı.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al