1 dk. Serkan KÖSE 07.11.2021

Edward Gaming 2021 Dünya Şampiyonu Oldu

Milyonlarca kişinin nefeslerini tutarak takip ettiği 2021 Dünya Şampiyonası Finali’nde kazanan ekip belli oldu. Çin temsilcisi Edward Gaming, 2021 Dünya Şampiyonu oldu. 

League of Legends severlerin merakla beklediği 2021 Worlds, oynana final mücadelesi ile son buldu. Finalde EDG ve DWG takımları karşı karşıya gelirken, izleyiciler finalde beş maçlık bir seri izlemenin heyecanını yaşadı. 

Edward Gaming ve Damwon KIA Finali

Worlds 2021 turnuvasının favorisi olan Damwon KIA, final mücadelesine de favori olarak çıktı. Bu psikolojik üstünlüğünü seriye yansıtamayan DWG aksine, EWD sert bir galibiyetle seriyi 1-0 yaptı. Final serisinin ikinci ve üçüncü maçlarında ise DWG’nin üstünlüğü söz konusuydu. DWG bu galibiyetlerle seriye de geri dönmeyi başardı. 

DWG ile şampiyonluk kupası arasındaki tek engel serinin dördüncü maçıydı. Dördüncü mücadele ise dengeli bir şekilde ilerlerken EDG üstünlüğü ele geçirdi ve seri 2-2’ye geldi. Şampiyonun belirleneceği beşinci mücadelede ise, EDG ekibi tarafsız canavarların hakimiyetini sağlayarak geç oyunda önemli bir avantaj sağladı. 

Son maçın 28. dakikasında DWG, ninja baron alırken maça geri dönmek adına önemli bir adım atmış olsa da EDG okyanus ruhuna ulaşmak için çıkan savaşta katliam yaptı ve bu hamle ise hem rakibinin umudunu hem de maçı bitirmeyi başardı. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al