3 dk. Esporlab 03.12.2020

Elwind Kimdir?

Daha öncelerden e-sporcu olan Kaan Atıcı, her geçen gün daha geniş bir kitleye ulaştığından “ Elwind kaç yaşında ” gibi sorular fazlası ile merak konusu oluyor. Elwind’in League of Legends yani LOL kariyerinde iyi bir konumda olmasında Dota 2 adlı oyunda aldığı başarılar fazlası ile yardımcı oldu denilebilir.

Kaan, e-spor hayatını Royal Youth takımıyla sonlandırdıktan daha sonra Twitch ortamında canlı yayınlar yapmaya başladı. Oynadığı oyunlarda önemli başarılara imza atmış olan Kaan atıcı yani “Elwind” 2020 yılının 14 Ekim tarihinde 27. yaşına ayakbastı.

Lise öğretim yıllarını, İzmir’in Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü’nde geçiren başarılı gamer o dönemlerde en fazla oynadığı oyun ise Valve ekibi tarafından geliştirilen Dota 2 oyunu oldu. Çok sayıda başarıya ulaşmasına rağmen Kaan’ın o dönemlerde üst kademelere gelememesinin en bariz sebebiyse e-sporun o zamanlarda ülkemizde pek bilinmiyor olmasıydı.

Elwind Kimdir? Kaç Yaşında

Çok sayıda farklı oyunda gösterdiği başarılı performansla birlikte büyük takımlara kendinden bahsettirmeyi başaran başarılı gamer League of Legends’a rahatlıkla adapte olması, bu oyunda da büyük başarılar elde etmesini sağladı. Diğer takımların bu başarıyı fark etmesinin yanında Elwind’in sürekli kendini geliştiren bir e-spor oyuncusu olması da bugün ki konumuna ulaşmasını sağladı. Elwind şuanda 27 yaşındadı

Birçok e-spor takımda görev alan Elwind’in büyük bir kitlesinin bulunmasının bir başka sebebi ise maç öncesinde veyahut sonrasında yaptığı birbirinden eğlenceli açıklamaları. Bu açıklamalar sonucunda büyük bir şöhret ve tanınmışlık elde eden Elwind, 2018 senesinde Royal Youth isimli e-spor takımında oynadıktan sonra e-spor kariyerini sonlandırdı ve Twitch platformundan canlı yayınlar açmaya başladı.

Elwind Kariyeri Hakkında

Elwind, özellikle lise dönemlerinde Valve’ın geliştirdiği Dota 2 oyunundaki dünya genelinde ilk 10’da yer alması sebebi ile çokça adından söz ettirdi. Bu sebep ile oyuncu e-spor kariyerinde kolaylıkla yükseldi.

Sırası ile şu takımlarda görev aldı:

  • Team Turquality
  • HWA Gaming
  • Wild Fire e-Sports Club
  • Big Plays
  • Dark Passage
  • Crew E-Sports Club
  • YouthCrew Esports
  • Royal Youth

League of Legends takımı olan Team Turquality ise Elwind’in katıldığı kariyerindeki ilk takım oldu. Bu takımda görev aldıktan kısa bir süre sonra HWA Gaming takımına görev aldı. HWA da görev aldığı dönemlerde eski adıyla “WrisTCutter” yani Ferit Karakaya “wtcN” ve Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun’la takım arkadaşlığı etmesinin yanı sıra harika dostluk kurdular.

13 Nisan 2014 senesinde HWA Gaming ile yollarını ayıran Elwind’in bir sonra görev aldığı takım ise Wild Fire e-Sports Club oldu. Kaan Atıcı, bu dönemde takım olarak çok sayıda ligde birçok başarı elde etti ve ödüller kazandı.

Bu başarıların ardından Elwind, çok sayıda takımda onadı, daha sonra uzunca bir süre ara verdi. Bu aradan sonra 23 Ekim 2018 senesinde yeniden profesyonel arenaya Royal Youth takımıyla katılarak görev aldı. Bir süre sonra profesyonel oyunculuğuna tamamen veda etti.

Bu yazımızda sizlere elwind kimdir? elwind kaç yaşında? sorularında yardımcı olmaya çalıştık. E spor ile ilgili başka yazılarımızı okumayı unutmayın.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al