1 dk. Serkan KÖSE 30.08.2021

Eski Heroic CS:GO Koçu HUNDEN 2 Yıl Profesyonel Arenadan Uzaklaştırıldı

ESIC eski Heroic takımının koçu olan HUNDEN’ı 2 yıl profesyonel arenadan uzaklaştırdığını açıkladı. 

Bilindiği üzere ESIC isimli kurum Espor Dürüstlük Komisyonu olarak biliniyor ve bu kurum da espor alanında yapılan davranışları inceliyor. ESIC eski Heroic CS:GO takım koçu olan HUNDEN’ı 2 yıl profesyonel arenadan uzaklaştırma kararı aldı. 

Temmuz ayında gerçekleştirilen IEM Cologne turnuvasında HUNDEN’in Heroic’in stratejisi hakkında gizli bir şekilde tutulan klasörleri karşı takımlarla paylaştığı iddia edilmişti. İddiaların ardından konu ESIC’e taşındı ve konu hakkında ESIC bir soruşturma başlattı. 

ESIC soruşturması Google Drive erişimi kayıtlarının incelenmesiyle başladı. Heroic ve karşı takımın yönetimiyle yapılan görüşmeler neticesinde ve bir bilişim uzmanı tarafından hazırlanan raporun incelenmesiyle birlikte soruşturma da tamamlandı. HUDEN’in dosyaları yolladığı takımın ismi bilinmiyor ancak çoğu espor takipçisi bu takımın Astralis olduğunu iddia ediyordu. 

Bilindiği üzere geçtiğimiz sonbaharda koçların kameralarını harita üzerinde istedikleri yere yerleştirmesine imkan veren bir hata bulunuyordu. Profesyonel olarak bu hatayı kullanarak takımına avantaj sağlayan 37 takım koçu banlanmıştı. HUNDEN’da bu takım koçları arasında yer alıyordu. Alınan son bir yasaklama kararı ile birlikte HUNDEN bir yıl içinde ikinci uzaklaştırmayı da aldı. 

Bu uzaklaştırma ile birlikte HUNDEN artık ESL, DreamHack ve BLAST gibi büyük organizasyonlara katılamayacak.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al