1 dk. Serkan KÖSE 26.01.2022

ESL ve FACEIT Birleşti

Counter Strike: Global Offensive oyununun köklü organizatörlerinden ESL ve FACEIT, Suudi Arabistan merkezli Savvy Gaming Group’a satıldı.

Aktarılana göre 1,5 milyar dolara satılan iki şirket satın alım sonrasında iki şirket tek çatı altında birleşecek. ESL FACEIT Group adını duyuran yeni şirkete özellikle Reddit’te büyük eleştiri aldı. Suudi Arabistan tarafından desteklenen Savvy Gaming Group, aktarılana göre Veliaht Prens Muhammed ibn Salman tarafından da fonlanıyor.

Satın alımla birlikte FACEIT Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “ESL ile birleşerek ESL FACEIT Grubunu oluşturduğumuzu sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Birleştirilmiş kaynaklarımızla birlikte mevcut ürünlerimizi iyileştireceğiz ve oyuncular, takımlar ve taraftarlar için yenilikçi girişimler geliştireceğiz. Tam 10 yıl önce rekabetçi oyun için açık, erişilebilir bir platform oluşturma hedefiyle bir projeye başladık. Bu inanılmaz yolculuğun parçası olan tüm oyunculara ve ortaklara teşekkür etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al