1 dk. Serkan KÖSE 20.03.2021

Espor Organizasyonu Astralis 2020 Yılı Mali Verilerini Duyurdu!

Ünlü espor organizasyonu Astralis 2020 yılı mali verilerini açıkladı. Peki Astralis 2020 yılı mali verileri neler gösteriyor?

Danimarka merkezli espor takımı olan Astralis 2020 yılına dair mali raporları yayınladı. 2019 yılında 7.8 milyon dolar olan toplam gelir, 2020 yılında gelirin 8.3 milyon dolara yükseldiği açıklandı. Astralis 2020 yılı mali verilerinde League of Legends takımının 1,3 milyon dolar, Counter-Strike: Global Offensive ekibinin 5,95 milyon dolar ve FIFA ekibinin takıma 240 bin dolar kazandırdığını raporda açıklandı. 

Espor Organizasyonu Astralis 2020 Verileri Açıklandı!

Dünyanın en büyük espor organizasyonlarından birisi olan Astralis Group CEO’su Anders Hørsholt, yaptığı açıklamada küresel pandeminin getirdiği sınırlamalar dikkate alındığında 2020 yılı sonuçlarının “tatmin edici” olduğunu ve şirketin büyüme planlarının da “9 – 12 ay” geciktirdiğini açıkladı. Astralis takımlarının medya hakları anlaşmalarının “aşırı performans gösterdiğini” ancak pandemi nedeniyle hala değerin çok düşük olduğu belirtildi. 

Astralis Group, 2021 yılı için net gelir hedeflerinin 11.2 milyon ABD doları ile ise 12.8 milyon dolar civarında brüt bir kar aralığını hedeflediğini de raporunda belirtti. Astralis’in bu hedeflerine ulaşıp ulaşmayacağını ilerleyen yıl göreceğiz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir