1 dk. Serkan KÖSE 05.07.2022

Eternal Fire İle Yollarını Ayıran Calyx, Açıklamada Bulundu

4 Temmuz günü yapılan açıklamayla birlikte yaklaşık 1 sene forma giydiği Eternal Fire ile yollarını ayıran Buğra “Calyx” Arkın, eski takımı ve gelecek planlarıyla ilgili bir açıklama metni yayımladı.

23 yaşındaki genç oyuncu yaklaşık 1 senelik Eternal Fire formasıyla mücadelesinin sonuna gelirken kulüp tarafından serbest oyuncu olarak duyuruldu. Eternal Fire ile birlikte özellikle PGL Major Antwerp macerasına eşlik eden Calyx, geçtiğimiz ay yapılan EPL 16 konferans elemelerde başarılı olunarak takımın EPL 16’ya geçmesinde katkı sağlamıştı. Eternal Fire Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda “Her güzel şeyin bir sonu vardır. Bugüne kadar bizimle omuz omuza mücadele ettiğin için teşekkür eder, kariyerinde başarılar dileriz.” ifadesini kullanılmıştı.

Buğra “Calyx” Arkın, ayrılık sonrasın Twitter üzerinden yaptığı TwitLonger açıklamasında ayrılığın IGL sorunları olduğunu belirtti. Calyx tarafından yapılan açıklama tam olarak şu şekilde:

“Herkesin bildiği gibi Eternal Fire ile yollarımız ayrıldı kısa bir süre içinde emek vererek güzel başarılar elde ettik top20’e kadar ulaşıp Major ve EPL çıktığımız güzel bir süreç geçirdik.

Takımdan ayrılık sebebine gelirsek; yaşanan IGL sorunları nedeniyle takım bir değişikliğe ihtiyaç duydu. Bu karara saygı duyuyor ve eski takım arkadaşlarıma başarılar diliyorum, Birlikte geçirdiğimiz zaman için takımdaki herkese teşekkürler.

Kariyerime free agent olarak devam edeceğim bu süreçte FPL oynayıp yayın açmayı düşünüyorum.

Ayriyeten güzel mesajlarını esirgemeyen ve beni destekleyen herkese teşekkür ederim.”

Son olarak Eternal Fire ile sözleşmesi sona eren ve serbest hale gelen Calyx’in şimdilik profesyonel CS:GO kariyerine kısa bir ara verecek gibi gözüküyor.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al