1 dk. Serkan KÖSE 17.12.2021

FunPlus Phoenix Crisp İle Yolunu Ayırdığını Açıkladı

Riot Games’in sevilen oyunlarından birisi olan League of Legends’ın en çok takip edilen liglerinden birisi olan Çin ligi LPL’in başarılı takımlarından FunPlus Phoenix (FPX) yeni bir ayrılık haberini Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı.

LPL’in önde gelen takımlarından FunPlus Phoenix, destek oyuncusu olan Crisp ile yollarını karşılıklı olarak ayırdığını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. 2019 yılında FPX ile hem LPL şampiyonu hem de Worlds 2019 şampiyonu olan Crisp, 2017 yılından beri FPX takımında oynuyordu.

FunPlus Phoenix League of Legends Kadrosunu Dağıttı

FunPlus Phoenix organizasyonu son dönemlerde mevcut kadrosunda yer alan oyuncularla yollarını ayırmasıyla gündeme geliyor. FPX yaptığı son açıklama ile bir ayrılığı daha duyurdu.

Takımdan daha önce Tian, Nuguri ve Doinb ayrılmıştı. Yapılan açıklama ile Crisp ile de yolların ayrıldığı açıklandı. Normal şartlarda 2022 yılı sonunda sözleşmesi sona erecek olan Crips’in takımda yaşanan son olayların ardından yeni sezon öncesinde fırsatları değerlendirmeye aldığı ve bu nedenle takımdan ayrıldığı belirtiliyor.

FPX Worlds 2021 sonrasında kadrosunu tamamen dağıtıp yeni bir kadro üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. League of Legends’ın başarılı oyuncularından birisi olan Nuguri transferi sonrasında FPX, favori olduğu LPL şampiyonluğunu rakiplerine kaptırmaya başlamıştı.

Takım sosyal medya açıklamasında Crisp ayrılığı hakkında oyuncu ile geçirdikleri dört yılın unutulmayacağını belirtilirken, oyuncuya kariyerinde başarılar diledi.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al