drop.gg Etail.com.tr
4 dk. Burak 09.01.2022

Futbolist ve Sterben Gerginliği Sosyal Medyaya Yansıdı

Emre “Sterben” Demirci ve Futbolist arasındaki dava sosyal medyaya yansıdı. Futbolist kulübü ve Sterben konu hakkında Twitter üzerinde önemli açıklamalarda bulundu.

6 Ocak günü Futbolist resmi kanalları üzerinden yapılan açıklamada Emre “Sterben” Demirci’nin takımdaki sözleşmesini fes ederek ayrılması duyuruldu. Sterben, konu hakkında kendi haklarından feragat ederek kontratını sona erdirdiğini belirtirken 7 Ocak günü iki tarafında avukatları konu üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

8 Ocak günü iki tarafta yeniden açıklamalarda bulundu. Sterben, Twitter üzerinde yaptığı açıklamadasözleşmemi haksız olarak hile ile uzattıkları için sözleşmemi tek taraflı feshetmiş bulunmaktayım” ifadesini kullandı açıklamasında tam olarak:

Sosyal medyada şahsım hakkında yapılan karalama ve yalan haberlere karşı tüm hukuki haklarımı saklı tutmakla beraber, sizleri doğru bilgilendirmek adına açıklama yapma gereğini zorunlu görüyorum. 1 Ocak 2022 tarihinde bitecek olan sözleşmemi yenilemek istemediğimi “sözlü” olarak kendilerine belirtmeme rağmen Futbolist kulübü, kendilerini ailem olarak görüyor olmamı ve bu nedenle o aşamada bir avukata danışmaya dahi gerek duymayacak kadar kendilerine güveniyor olmamı kullanarak iyi niyetimi suistimal etmiş, sözleşmemde bulunan otomatik yenileme maddesini aktif etmek için kasti olarak beni türlü söz ve samimi davranışlarla oyalamış, bir aylık yazılı bildirim süresini kaçırmamı sağlamıştır.
Sözleşmemi haksız olarak hile ile uzattıkları için sözleşmemi tek taraflı feshetmiş bulunmaktayım. Buna rağmen, yine de uzun süre emek verdiğim kulübüm ile sorunsuz bir ayrılık için kendilerine sözleşmede belirtilen cezai şart tutarını ödemeye hazır olduğumu belirttim. Bu teklifime karşı benden hiçbir haklı dayanağı olmayan fahiş rakamlar talep ettiler. Yine de, sulh ile problemi çözmek adına avukatım ile şirketin avukatı belirli bir meblağ karşılığında mutabık kaldılar. Ne var ki, Futbolist, VCT elemesinin kayıtlarının kapanmasına 1 gün kala avukatımı arayarak anlaşmadan vazgeçtiklerini belirtip anlaşılan tutarın yaklaşık iki katı tutarında bir talepte bulunmuş ve asıl dertlerinin sözleşmesel ihtilafın çözülmesi değil benim kariyerimi noktalamak olduğunu ispat etmiştir. Müzakerelerin Futbolistin kötü niyetli tutumu sebebiyle sona ermesi üzerine bonservisi elinde bir oyuncu olarak kariyerimi düşünmek suretiyle doğal olarak bazı kulüpler ile görüşmeler yaptım. Bu süreçte daha önceden takımıma benim için gelen tekliflerin bana iletilmediğini öğrendim. Bu noktadan sonra, takvimin darlığı nedeniyle hak ettiğim sözleşmeyi alamamam muhtemeldir. Böyle bir ihtimal gerçekleşirse uğrayacağım doğrudan ve dolaylı her türlü zarardan ötürü tazminat hakkımı saklı tuttuğumu belirtir, yargısal ihtilaf nedeniyle şu aşamada daha fazla açıklama yapmayacağımı özellikle belirtmek isterim. Avukatım konuyu dikkatle takip etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Futbolist: “Sterben Başka Bir Kulüpten Destek Aldı”

Futbolist ise yaptığı açıklamada “bonservis ödemeden başka bir kulüp tarafından desteklendiği anlaşılmıştır.” ifadelerini kullandı. Futbolist tarafından yapılan açıklamada tam olarak şu metin paylaşıldı:

Kulüp ile oyuncu arasındaki sürecin detaylarını paylaşmanın doğru olmadığını düşünmüştük. Aslında kendisini hedef almadığımız bir bildiri sonrasında açıklama yapma gereği duyan oyuncumuzun yazdıkları sonrasında müzakerelerin seyri hakkında gerçeği yansıtan zorunlu bir açıklama gereği doğmuştur.

Oyuncumuz Emre Demirci ile yapılan 25 Ekim 2021 tarihli toplantıda 2022 sezonu için sözlü olarak birlikte devam etme kararı alınmış. 3 Aralık 2021 tarihli ofiste yapılan birebir toplantıda 2022 senesi için maaş dahil tüm konular görüşülmüş olup yeni sezon için planlama yapılmıştır. Oyuncumuz 7 Aralık 2021 gecesi daha önce yapılan tüm görüşmelerin aksine fikir değiştirerek ayrılmak istediğini dile getirmiştir. Oyuncumuzun geleceği ve kariyer planlaması için kendisine transfer teklifi yapan takımlarla görüşme izni verilmiştir. Oyuncumuz kendisiyle ilgilenen takımlar ile görüşmelere kendi uygunluğuna göre verdiği tarih ve saatte söz vermiş olmasına rağmen katılmamıştır ve kendisiyle ilgilenen diğer birçok kulüp ile görüşmek dahi istememiştir. Sonrasında ise 31 Aralık 2021 tarihinde sözleşmesini hukuka aykırı olarak tek taraflı feshetmiştir.

Sözleşmedeki maddeleri geçersiz sayarak bu yola başvuran oyuncu muz karşısında iyi niyet göstererek normaldeki fesih bedelinin yarısını talep etmemizin ardından müzakereler esnasında yapılan görüşmelerde farklı takımların da devrede olduğunun ve bunun özellikle saklandığının anlaşılması üzerine güven kaybı yaşanmıştır. Böylece bu feshin amacının tamamen bonservis ödemeden başka bir kulüp tarafından desteklendiği açıkça anlaşılmıştır. Ailemizin bir ferdi gördüğümüz oyuncumuza sözleşmesi devam ettiği müddetçe her türlü maddi ve manevi yardımlar yapmış olup kendi ricasıyla toplamda 12 aylık avans ve ön ödemeler dahi gerçekleştirilmiştir. Henüz daha bu borcunu ödememiş bir oyuncunun fesih tazminatıyla ilgili yorum yapmasını kamuoyu vicdanını bırakır, daha fazla gereksiz gündem olmaması için bu konuyla alakalı başka bir açıklama yapmayacağımızı bildiririz.”

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com