1 dk. Serkan KÖSE 17.09.2021

G2 Caps Takım Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

G2 Esports’un başarılı oyuncularından birisi olan Caps takımın gidişatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

G2 Esports’un League of Legends takımı için geçtiğimiz yıl büyük hayal kırıklığına sahne olmuştu. İki yıl süreyle bölgesini domine ettikten sonra sekiz kez LEC şampiyon olan G2, son dönemlerde ise ligde bir etki yaratamıyordu. Takım 2021 İlkbahar ve Yaz mevsimi finallerini kaçırdı ve hatta dünya şampiyonasına katılmayı bile başaramadı.

Takımın başarılı oyuncularından birisi olan Caps, şu anki durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Caps açıklamasında “G2 Esports oyuncuları olarak hepimiz profesyonel oyuncularız, kendimiz ve ekibimiz için en iyi sonuçları elde etmek istiyoruz. Bu nedenle bazı anlar zor kararlar vermek zorundayız” dedi. “Bu yıl sahip olduğumuz takımda takım arkadaşlarım ya da ben zayıf değildim. Hepimiz süper güçlüydük ancak oyun oynamada iletişim sorunu yaşadığımız bazı konular vardı. Bu yıldan önce bile devam eden ve çözümünü ise tam bulamadığımız bazı sorunlarımız bulunuyor” açıklamasında bulunan G2 Caps, bu durumu aşmak için çabaladıklarını da belirtti. 

Bu yıl G2, önemli yüzlerinden ve oyuncularından birisi olan Perkz’i bırakarak eski Fnatic alt koridoru olan Rekkles’i kadrosuna katmıştı. Bu kadar iyi oyuncunun toplandığı kadrodan takipçilerin beklentisi çok fazlaydı ancak organizasyon geçtiğimiz yıllar kadar güçlü görünmüyor. Sezonu 12-6’lık skor ile ikinci sırada tamamlayan ekip playoff aşamasında ise ise MAD Lions ve Fnatic’e kaybetmişti. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al