1 dk. Burak 08.03.2022

G2 ESL Pro League 15’e AMANEK ile Başlayacak

G2 Twitter üzerinden yaptığı duyuruda CS:GO takımının oyun içi lideri olan Aleksib’in Covid pozitif olduğu için ESL Pro League’deki boşluğunu AMANEK’in dolduracağını duyurdu.

Finlandiyalı Aleksi “Aleksib” Virolainen COVID testi pozitif çıktı ve etkinliğin başlangıcını kaçıracak. G2 , Finli oyuncunun pozitif bir COVID testine sahip olduğu için François “AMANEK” Delaunay’ın ESL Pro League S15’te Aleksi “Aleksib” Virolainen’in yerine geçeceğini duyurdu. Fransız oyuncu, oyun içi liderin testleri negatif çıkana ve etkinliğin yapılacağı Düsseldorf’a seyahat edebilecek duruma gelene kadar takım için oynayacak.

Aleksib , IEM Katowice’den döndükten sonra hastalandığını ancak şimdi hastalıktan kurtulduğunu ve Almanya’daki takıma katılabilmek için negatif bir test beklediğini paylaştı. Duyuru NIP, Entropiq, fnatic, MOUZ ve Looking For Org’un da bulunduğu a grubunun karşılaşmalarından bir gün önce paylaşıldı.

AMANEK , G2’den yedek kulübesine alınmasından sonra yaklaşık üç aydır sahalardan uzaktı. AMANEK en son eski Vitality koçu Rémy “XTQZZZ” Quoniam’ın IEM Katowice yarı final ve finalini kaçırmasıyla birlikte oluşan koçluk boşluğunu François “AMANEK” Delaunay doldurmuştu.

G2 Esports’un ESL Pro League Sezon 15 için kadrosu şu şekilde olacak:

Audric “⁠JACKZ⁠” Jug

Nemanja “⁠huNter-⁠” Kovač

Nikola “⁠NiKo⁠” Kovač

Ilya “⁠m0NESY⁠” Osipov

François “⁠AMANEK⁠” Delaunay

Aleksi “Aleksib” Virolainen (Tıbbi Ara)

Rémy “⁠XTQZZZ⁠” Quoniam (KOÇ)

G2 Esports Paylaşımı

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir