2 dk. Serkan KÖSE 13.10.2021

G2 Esports 2022 İçin Kadro Değişikliğine Gidiyor

G2 Esports uzun süredir dillendirilen kadro değişikliğini resmen açıkladı. İşte yeni dönemde G2 Esports’un yeni kadro yapılanması. 

Başarılı espor organizasyonlarından birisi olan G2 Esports, uzun süredir kadro değişikliği için plan yapıyordu. Yapılan duyuru ile birlikte bu değişiklik kesinleşmiş oldu. İşte G2 Esports’un sahibi olan Carlos “ocelote” Rodriguez Santiago tarafından yapılan açıklama;

“Merhaba! Ben G2 Esports’tan ocelote. Bugün resmi açıklamalarımız var. Bildiğiniz gibi 2021 League of Legends’ı G2 için pek iyi değildi. Özellikle istediğimiz şey Dünya Şampiyonası’nı kazanmaktı. Takımın kurulduğu günden beri yaptığımız ve üstünde çalıştığımız tek şey Dünya Şampiyonası’nı kazanmaktı. Yapmayı düşündüğümüz değişiklikler gerçekten çok zor değişikliklerdi. Üzerinde, takımda kalacak oyuncularla  çok uzun saatlerce düşünüp, tartışıp verdiğimiz kararlardı. Sadece oyuncularla da değil; reklam ekibiyle, koç ekibiyle, organizasyon yönetimi ile sürekli tartışma halindeydik. Bu görüşmeler sonucunda Wunder, Mikyx, Rekkles, Grabbz ve Nelson‘ı yedeğe çekmeye karar verdik.

Dediğim gibi bu kararı vermek gerçekten çok zordu. Takımda yer alan her bir kişiyi çok seviyorum. Bu oyuncularla çalışmak da çok güzel bir deneyimdi. Onlarla çalıştığımız için gurur duyuyorum. Birlikte MSI kazandık, Dünya Şampiyonası ikincisi olduk, üst üste Avrupa’yı yok ettik.

Rekkles’a gelecek olursam da; takımımıza katıldı, elinden gelenin en iyisini yaptı, çok fazla tekli dereceli oynadı, takım için çok fazla içerik çıkardı. Bizimle çalışan tüm kişiler hakkında söyleyebileceğim kötü bir şey yok. Sadece iyi şeyler var. Umarım siz G2 takipçileri de onlara, bizimle yıllardır çalıştıkları için  minnettar olursunuz.

Şimdi 2022 senesi için yeniden yapılanma zamanı (daha önceden çokça kez söylediğim gibi). Bu konuda çok umutluyum çünkü üzerinde çalışıyorum. Çok heyecan verici bir durum. Şu anda siz taraftarlar hiçbir şey bilmiyorsunuz ve bence siz de heyecanlanmalısınız. Bundan 12 ay sonrasına baktığınızda yaptıklarımızdan gurur duyacaksınız. Dünya Şampiyonası’nı kazanmak hala ana hedefimiz. Ayrıca yapacağımız şey de Dünya Şampiyonası’nı kazanmak.

Sizleri seviyorum!”

Kadronun Caps ve Jankos etrafında kurulacağını söyleyebiliriz. Takımın 2022 yılında başarılı olup olmayacağını ise lig başladıktan sonra öğreneceğiz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al