1 dk. Serkan KÖSE 28.09.2021

G2 Esports Ve Rekkles Yollarını Ayırıyor

Dünyanın en başarılı espor organizasyonlarından birisi olan G2 Esports önemli bir üyesi ile yollarını ayırma kararı aldı. 

Bugün basına düşen haberlere göre G2 Esports alt koridoru olan Rekkles gelecek yıl organizasyonun League of Legends ekibinin kadrosunda yer almayacak. 

Riot Games Oyuncu Kontrat Veritabanı’na göre Rekkles’ın G2 ile olan sözleşmesi Kasım 2023 tarihinde sona erecek olsa da G2 oyuncu ile anlaşarak yollarını ayırmayı planlıyor. 

Kaynaklara göre geçtiğimiz haftalarda G2 oyuncularını, personellerini ve Lig ekibine yakın diğer kişileri Rekkles’in yakında ayrılacağı konusunda da bilgilendirdi. 

G2 Ve Rekkles Yollarını Ayırıyor

G2 ve Rekkles ilişkileri, G2’nin tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası’na katılamaması ardından yıpranmaya başlamıştı. 

Rekkles G2 Esport’u özel konuk olarak temsil etmek adına 22 Eylül tarihinde düzenlenen Dünya Şampiyonası kura çekimine katılacaktı. Kaynaklara göre son dakikada ve takım ile oyuncu arasında gerçekleşen gergin müzakereler neticesinde oyuncu bu etkinliğe katılamadı. Bunun yerine G2 Esports, ormancı Jankos’un Rekkles’ın yerine geçmesine karar verdi.

Rekkles’ın profesyonel kariyerindeki belirsizlik ise devam ediyor. Bir sonraki takımı hakkında belirsizlikleri devam eden oyuncunun önünde ise şimdilik bilinen bir teklif yok. Rekkles için Kuzey Amerika ve Avrupa ihtimali olasılığı bir hayli yüksek. 

Rekkles ile yollarını ayırma kararını resmi olarak açıklamayan G2 Eporst’un birkaç haftadır yeni alt koridor oyuncusu için kapsamlı bir ADC seçmeleri düzenlediği biliniyordu. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al