1 dk. Serkan KÖSE 10.10.2021

Galatasaray Dünya Şampiyonası’na Havlu Attı

League of Legends severlerin büyük bir heyecanla takip ettiği 2021 Dünya Şampiyonası’nda ne yazık ki bizleri üzecek bir gelişme yaşandı. Galatasaray, Dünyan Şampiyonası’na erken havlu attı. 

Kış mevsimi şampiyonu olan Galatasaray Esports, 2021 Dünya Şampiyonası’na katılabilmesi için grup aşamasını geçmesi gerekiyordu. 2021 Dünya Şampiyonası ön eleme aşamasında beş maçlık seriler tamamlandı. Formata göre grupları üçüncü ve dördüncü bitiren takımlar ana grup aşamasına katılabilmek için kendi grubunun ikincileri ile mücadele ediyor. Temsilcimiz olan Galatasaray Esports ise B grubunu 3 yenilgi ve 1 galibiyetle dördüncü sırada tamamlayan Beyond Gaming ile karşı karşıya geldi. Temsilcimiz Galatasaray, Beyond Gaming’e 3 – 2 mağlup olarak 2021 Dünya Şampiyonası’nda gruplara kalamadan veda etti. 

Tecrübelendik

Serinin ilk ilki maçına iyi başlamasak dahi temsilcimiz rakibinin hatalarını iyi değerlendirerek maçları kazanmayı bildi. Seri 2-0’a gelince Galatasaray’ın tek maç alması galibiyeti için yetiyordu ancak beklendiği gibi olmadı. Serinin  üçüncü ve dördüncü maçında ise işler beklediğimiz gibi gitmedi ve seri 2-2’ye geldi. Final maçında ise galibiyete ulaştığımız anlar olsa da işler beklediğimiz gibi gitmedi. Beşinci maçta aldığımız galibiyetle birlikte karşılaşmayı 3-2 kaybettik ve 2021 Dünya Şampiyonası’na veda ettik. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al