1 dk. Burak 11.03.2022

Gambit ESL Pro Lig’e Tarafsız Bir İsimle Katılacak

Rus merkezli Espor organizasyonu EPL kararı sonrasında oyuncularının etkilenmemesi için tarafsız bir isimle ESL Pro League Season 15’de mücadele edeceğini duyurdu.

Gambit , oyuncularının tarafsız bir isim altında ESL Pro League’e katılma olasılığını engellemediğini belirten bir açıklama yaparken, Abay “HObbit” Khasenov , takımın Düsseldorf’ta gerçekleşecek turnuvada mücadele edeceğini doğruladı .

ESL’in aldığı “Rus hükümetine bağlı kuruluşlarla işbirliği yapan kulüp” kararından etkilenen Virtus.pro ekibi turnuvada “Outsiders” ismiyle çıkma kararını duyurmuştu. Virtus.pro’nun aldığı karar sonrasında yasağa takılan bir diğer takım olan Gambit ekibi de beklenen duyuruyu yaptı.

Gambit ekibi ESL’in şartlarını kabul ederek tarafsız bir isimle birlikte organizasyonlarını veya sponsorlarını temsil etmeden oynayacağını duyurdu.

Gambit Paylaşımı

Çevirisi:

“Gambit Esports’un, Düsseldorf’ta 9 Mart-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ESL Pro League Sezon 15’e katılması yasaklandı. Oyuncularımızın turnuvaya tarafsız bir isim altında katılmasına izin verildi. Bir organizasyon olarak, bu olasılığı engellemeyeceğiz ve oyuncular, koçlar ve yöneticiler olarak turnuvaya katılma hakkını kazanmak için inanılmaz bir çaba sarf ettik

Bizi desteklemeye devam eden tüm hayranlarımıza teşekkür etmek istiyoruz.”

ESL Pro League Season 15 etkinliğinde C Grubunda bulunan Gambit ekibi; Liquid, GODSENT, BIG, Movistar Riders ve Party Astronauts kulüpleriyle mücadeleleri 23 Mart tarihinde başlayacak.

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com