2 dk. Serkan KÖSE 15.03.2022

Gambit Esports VALOTANT Takımını İsim Değişikliğine Gitti

VALORANT Champions Tour 2022 EMEA Challengers mücadelesi veren Rusya merkezli Espor kulübü Gambit, yaptığı paylaşımda “M3 Champions” ismi ile mücadele edileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz ay başlayan Rusya – Ukrayna krizinden sonra Rusya merkezli Espor kulüpleri de yaptırımalar gelmeye başladı. En son CS:GO organizatörü ESL, popüler turnuvası olan ESL Pro League Season 15 mücadelesi verecek olan Rus takımlarına yaptırım kararını duyurmuştu. ESL takımlar arasından Virtus.pro ve Gambit Esports kulüplerinin Rusya hükümetine bağlı sponsorları olduğu için organizasyondan yasaklandığını duyurmuştu. ESL kulüplerin ancak bağımsız bir isimle çıkabileceğini belirttikten sonra takımlar bu isteği oyuncularının emeklerini koruyabilmek için kabul etmek zorunda kalmıştı.

İşte ESL’in kararına benzer bir durum da VCT EMEA cephesinden geldi. Lig karşılaşmalarına ara veren Gambit Esports konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu. Gambit Esports açıklamasında tam olarak şu ifadeleri kullandı.

“Bu, ailesi Ukrayna’da yaşayan arkadaşlarımız için olmasa da herkes için zor zamanlar olmaya devam ediyor. Bu süre zarfında espor, birçok farklı ülkeden ve kültürden hayranlara hizmet vermeye devam ediyor. Ve içtenlikle turnuvaların devam etmesini ve oyuncuların rekabete ve sportmenliğe odaklanmasını diliyoruz. Bu nedenle oyuncularımız Redgar, Chronicle, d3ffo, Sheydos ve nAts’ın yaklaşan VCT etkinliklerinde bağımsız bir ekip olarak katılması konusunda güçlendirme kararını aldık. Onlara ve diğer tüm oyunculara yarışmada başarılar diliyoruz. Ve kadroya verdikleri sürekli destek için taraftarlara teşekkür ederiz.”

Gambit Esports kulübünün bağımsız bir isimle mücadelelerine devam edebileceği kararından sonra kulüp “M3 Champions” adında karşılaşmalarına devam edeceğini duyurdu.  Ertelenen karşılaşmalar sonrasında A grubu puan durumu ve fikstürü şu şekilde:

VCT: EMEA Stage 1 Challengers A Grubu

 1. FunPlus Phoenix 3W – 1L
 2. Team Liqiud 3W – 1L
 3. Natus Vincere 2W – 1L
 4. LDN UTD 2W – 2L
 5. M3 Champions 1W – 1L
 6. BIG 0W – 4L

VCT: EMEA Stage 1 Challengers 6. Hafta Fikstürü

16 Mart Çarşamba günü

 • 18:00 – Natus Vincere vs M3 Champions
 • 21:00 – Guild Esports vs Fnatic

17 Mart Perşembe günü

 • 18:00 – BIG vs M3 Champions
 • 21:00 – Natus Vincere vs FunPlus Phoenix

18 Mart Cuma günü

 • 19:00 – M3 Champions vs LDN UTD
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al