1 dk. Serkan KÖSE 18.03.2022

Grove Koçluğa Odaklamak İçin Gambit Yönetiminden Ayrıldı

39 yaşındaki başarılı isim, teknik direktörlük ve sportif direktörlük görevlerini yaptığı Gambit’te koçluğa odaklanmak için takım yönetiminde ayrıldı.

Açıklamaya göre 39 yaşındaki Kontantin “Groove” Pikiner, geçen bir buçuk yılı Gambit CS:GO takımının arkasında durarak yönetimdeki rolünü yerine getirerek geçirdikten sonra şu an sadece koçluğa odaklanacak. Gambit yaptığı açıklamada “Geçen bir buçuk yıl boyunca [groove] koçluğa muazzam miktarda zaman ayırdı ve kısa süre sonra yalnızca buna odaklanacak.” ifadeleri kullanıldı.

ESL’in Rus hükümetine bağlı sponsorları olan Espor kulüplerinin yasaklaması sonrasında gelen kararla birlikte Virtus.pro ve Gambit ekibi yaptırımdan etkilenen isimler olmuştu. Virtus ekibi yaptığı açıklamada oyuncularının karardan etkilenmemeleri için “Outsider” ismi ile ESL Pro League’de mücadele etme kararını almıştı. Gambit ekibi de benzer bir karar alarak ligde bağımsız bir isimle mücadele edecek.

EPL 15 C grubunda bulunan Gambit ekibi grupta Liquid, GODSENT, BIG, Movistar Riders ve Party Astronauts takımları ile mücadele edecek.

Gambit Paylaşımı

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir