1 dk. Serkan KÖSE 30.08.2021

LCS 2021 Yaz Mevsimi Şampiyonu 100 Thieves Oldu

LCS 2021 Yaz Mevsimi şampiyonu temsilcimiz Can “Closer” Çelik’in takımı olan 100 Thieves oldu. 

Dün gece oynanan 2021 LCS büyük finalinde Team Liquid ve 100 Thieves karşı karşıya geldi. Serinin kazananı, çoğu kişinin tahmininin aksine 100 Thieves oldu. Bu başarıda temsilcimiz Can “Closer” Çelik’in katkısı büyük. Closer’lı 100 Thieves seriyi 3-0 gibi bir skorla geçerek şampiyonluğa ulaştı. 

100 Thieves’in elde ettiği şampiyonluğun LCS için önemi büyük zira sekiz yıllık LCS tarihinde şampiyonlar sürekli olarak TSM, Cloud9, Team Liquid ve CLG takımları arasında dönüyordu. 100 Thieves aldığı bu şampiyonluk ile birlikte kendine bu dörtlü arasında yer buldu. 

2018 yılında LCS’e bir franchising olarak giren ekip, ilk sezonunda finale çıkmış fakat Team Liquid karşısında yıkıcı bir mağlubiyet almıştı. Geçen üç yılın ardından intikamını almaya gelen 100T, 3-0 ile seriyi kapatarak kolay bir şekilde şampiyon oldu.

Team Liquid 2021 Yaz Mevsimi sezonunun lig aşamasında tam olarak beklentileri karşılayamadı. Playofflara beşinci sıradan giren TL, performansını sürekli olarak arttırmıştı. Finale çıkan TL ekibini herkes favori gösteriyordu ancak Closer’ın üstün oyunu ile birlikte 100T ekibi bu sefer şampiyonluğu elinden kaçırmadı. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir