1 dk. Serkan KÖSE 31.08.2021

League of Legends 2022 Dünya Şampiyonası Kuzey Amerika’da Gerçekleşecek

League of Legends arenasında devlerin mücadele edeceği 2022 Dünya Şampiyonası Kuzey Amerika’da gerçekleştirilecek. Etkinlik 2016 yılından beri ilk kez Kuzey Amerika’ya gelecek. 

Konu hakkında açıklama yapan LCS yetkililerinden Chris Greeley, Travis Gafford ile yaptığı röportajda bölgenin iki ana etkinliğe ev sahipliği yapacağını açıkladı. 

Daha önceki etkinliklerden de bilindiği üzere Dünya Şampiyonası’nın her aşaması farklı bir şehirde oynanıyordu. Ancak şu an hangi şehirlerde oynanacağı bilinmiyor. Kuzey Amerika’nın 2016 yılından itibaren ev sahipliği yapmadığı etkinlik, 2016 yılında San Francisco, Chicago, New York ve Los Angeles şehirlerinde oynanmıştı.

Riot Games başlangıçta bu sezon Amerika Birleşik Devletleri’nde canlı bir etkinlik yapmakı planlamıştı ve bu hafta sonu gerçekleşen LCS Şampiyonası Finalleri New Jersey’de bulunan Prudential Center’da gerçekleşecekti. Organizatörler bu etkinliği koronavirüs sebebiyle iptal etmişti ancak Riot bugün 2023 LCS Şampiyonası finallerinin Prudential Center’da gerçekleşeceğini açıkladı. 

Bu yıl gerçekleşecek olan League of Legends Dünya Şampiyonası Kuzey Amerika’da gerçekleşecekti ancak turnuva yine Çin’e taşınmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise yine koronavirüs pandemisi nedeniyle etkinliğin Çin’den Avrupa’ya taşındığı açıklanmıştı. 

Riot Games’in bu yıl gerçekleştireceği Dünya Şampiyonası’nı hangi şehirlerde gerçekleştireceği tam olarak bilinmiyor olsa da 2022 yılında gerçekleşecek olan Dünya Şampiyonası’nın Kuzey Amerika’da gerçekleştirileceğini söyleyebiliriz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al