2 dk. Serkan KÖSE 27.08.2021

LEC 2021 All – Pro Beşlileri Açıklandı

LEC 2021’de All – Pro beşlileri belli oldu. İşte merak edilen o isimler. 

LEC 2021’de All – Star kalibresinde on beş oyuncu ile birlikte LEC All – Pro takımları açıklandı. İlk beşlinin tamamı Rogue ve G2 Esports oyunlarından oluşuyor. Kadroda bulunan isimlerde ise Odoamne, Inspired, Caps, Rekkles ve Mikyx bulunuyor. 

İkinci ve üçüncü All – Pro beşlileri ise daha çeşitli bir takım skalasını içeriyor. İkinci ekibe Fnatic‘ten Adam ve Hylissang kadroya dahil olurken G2’dan Jankos, MAD Lions‘tan Humanoid ve yine Rogue’dan Hans Sama dahil oluyor. Üçüncü beşli ise G2’dan Wunder, MAD Lions’tan Kaiser ve Fnatic’ten Bwipo, Nisqy ve Upset‘ten oluşuyor.

Başarılı oyuncu Rekkles şimdiye kadar altı kez ilk takıma seçiliyor. Özellikle LEC 2021’de hem Bahar hem de Yaz mevsiminde yakıma seçilmesi 2018 yılından bu yana yaşadığı performans düşüklüğü de göz önünde bulundurulduğunda dikkate değer bir sonuç olarak görülüyor. 

Takım arkadaşı ve ülkemizde de forma giymiş olan Caps ise tüm oyuncular arasında en çok ilk beşte yer alan isim olarak karşımıza çıkıyor. Başarılı oyuncu bu sezonla birlikte toplamda yedinci kez bu ödüle layık görülüyor. LEC’de oynamaya başladığı günden bugüne sadece 2020 Bahar sezonunda beşlide yer almamıştı. 

LEC All – Pro takımları, normal sezonun sona ermesinin ardından topluluk ve taraftarlar tarafından oylanıyor. Bu beşlinin seçilmesinde playoffların bir etkisi bulunmuyor. Takımların son haftada gösterdikleri performanslarda bu hesaplamaya dahil edilmiyor. 

Playoffların sonuna gelinmesinin ardında LEC’de daha fazla ödül göreceğimizi söyleyebiliriz. Özellikle final karşılamasının ardından Mevsimin En İyi Koç Ekibi, Sezonun Çaylağı ve Yaz Mevsimi En Değerli Oyuncusu gibi ödüllerin de dağıtılacağını söyleyebiliriz. 

LEC Büyük Final mücadelesi 29 Ağustos tarihinde oynancak. Final mücadelesinde ise temsilcimiz İrfan “Armut” Tükek’in takımı olan MAD Lions ile Rogue ve Fnatic arasındaki mücadelenin galibi olacak. 

Bu üç takım sıralamalarından bağımsız olmak üzere 2021 Dünya Şampiyonası’ndaki yerlerini de garantiledi. Ayrıca Riot Games Worlds’ün bu yıl Çin yerine Avrupa’da düzenleneceğini açıkladı. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al