2 dk. Serkan KÖSE 12.04.2021

LPL 2021 İlk Finalisti FunPlus Phoenix Oldu

LPL 2021 ilk finalisti FunPlus Phoenix oldu. MSI 2021 için FunPlus Phoenix’in önünde sadece son bir zafer kaldı.

LPL 2021 Bahar Mevsimi heyecanı devam ediyor. Kazananlar grubunda yarı final mücadelesinde EDG’yi 3 – 2’lik skor ile elemeyi başaran FunPlus Phoenix adını finale yazdıran ilk takım olmayı başardı. Playoff’a zor da olsa kendini atmayı başaran FunPlus Phoenix bu karşılaşma ile birlikte LPL 2021 Bahar Mevsimi’nde adını finale yazdırdı. 2019 Worlds şampiyonu olan FunPlus Phoenix ilk olarak JDG’yi, çeyrek finalde ise RNG’yi ve yarı final karşılaşmasında ise EDG’yi yenrek adını finale yazdırdı ve şampiyonluğun en önemli üç ismini de mağlup ederek adını finale yazdırarak rakiplerine de göz dağı vermiş oldu.

lpl-2021-ilk-finalisti-funplus-phoenix-oldu

LPL 2021 İlk Finalisti FunPlus Phoenix

Sezonun başında DWG’den transfer olan Nuguri’nin FunPlus Phoenix takımında nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyordu. Oynanan mücadelelerin ardından Nuguri’nin de takıma adapte olduğu görülmüş oldu. FunPlus Phoenix genel olarak pick ban ekranında sorun yaşamadığında oyun olarak diğer takımlara üstünlüğünü gösterebiliyor. Sezon içerisinde özellikle ormanda istikrardan uzak bir davranış sergileyen FunPlus Phoenix’in bu durumu pek çok maçı ellerinden kaçırmalarına neden olmuştu. Özellikle RNG karşısında aldıkları 3 – 0’lık galibiyetin ardından LPL 2021 Bahar Mevsimi’nin en büyük şampiyonluk favorileri haline gelen FunPlus Phoenix daha sonrasında sezonun istikrarlı takımlarından olan EDG’yi geçmeyi başardı.

FunPlus Phoenix aldıkları bu galibiyetle birlikte adını finale yazdırmayı başarırken, 13 Nisan Salı günü kaybedenler grubundan RNG – EDG serisinin kazanını ile final karşılaşmasına çıkacak. LPL 2021 final serisi ise FunPlus Phoenix ile RNG – EDG serisinin kazananı ise 18 Nisan Pazar günü saat 12:00’da oynanacak.

 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al