1 dk. Serkan KÖSE 03.09.2021

LPL 2021 Yaz Mevsimi Şampiyonu EDward Gaming Oldu

En çekişmeli League of Legends liglerinden birisi olan LPL’de 2021 Yaz Mevsimi sona erdi. LPL 2021 Yaz Mevsimi Şampiyonu EDward Gaming oldu. 

LPL 2021 Yaz Mevsimi’nde şampiyon belli oldu. Büyük finalde rakibi olan FunPlus Phoenix’i 3-1’lik bir skor ile mağlup etmeyi başaran ligin başarılı takımlarından birisi olan EDward Gaming, uzun bir sürenin ardından yeniden şampiyonluğa ulaştı. 

EDward Gaming Yeniden Şampiyon

2017 yılı yaz mevsimi finallerinde RNG’yi 3-2 mağlup edip şampiyonluğa uzanan EDG, son yıllarda bir şampiyonluk elde edemiyordu. İki yıldır Dünya Şampiyonası ya da MSI arenasında göremediğimiz takım geçtiğimiz sezon Viper’ı transfer ederek ligin iddialı takımlarından birisi haline geldi. 

2021 Yaz Mevsimi’nde tüm rakiplerini domine etmeyi başaran FunPlus Phoenix, karşısında gösterdikleri başarı ile herkesin dikkatini çeken EDG, bu sonuçla birlikte Dünya Şampiyonası’nda favori gösterilen rakiplerini geçiş şampiyon olmayı başardı. 

Alınan bu sonuçla birlikte şampiyon olan EDG 2021 Dünya Şampiyonası’na birinci torbadan katılacakken, FPX ise ikinci torbadan katılacak. LPL bölgesinden gelecek diğer iki takım ise yarın başlayacak Bölgesel Finaller sonucu belirlenecek. RNG, LNG, Rare Atom ve Team WE ekipleri kalan son iki koltuğun sahibi olmak için mücadele edecek. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al