1 dk. Serkan KÖSE 26.08.2021

Riot Games 2021 Dünya Şampiyonası’nın Avrupa’da Düzenleneceğini Açıkladı

Riot Games beklenen kötü haberi verdi ve 2021 Dünya Şampiyonası’nın Çin yerine Avrupa’da düzenleneceğini açıkladı. Riot Games turnuvanın Avrupa’nın hangi ülkesinde düzenleneceğini ise açıklamadı. 

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan ve sonrasında da Upcomer ve Dot Esports tarafından doğrulanan habere göre Riot Games 2021 Dünya Şampiyonası’nı Çin yerine Avrupa’da düzenlemeyi planlıyordu. Bu söylentiler Riot Games tarafından da doğrulandı. Bazı bölgelerde yer alan takımların vize alması sıkıntılı olduğu için Riot’un çalışanlarını Çin’e götürmekte zorlandığı bilinen bir gerçekti. 

Konu hakkında açıklama yapan Riot Games Global Espor Direktörü John Needham;

”Delta varyantı, seyahat kısıtlamaları ve COVID protokolleri 2021 yılını daha da zorlaştırdı. Turnavaya katılmaya hak kazanan takımların ve en iyi oyuncularının 2021 Dünya Şampiyonası’nda yer alabileceğini garanti etmenin çok zor olduğu bir noktadayız. Sonuç olarak zor bir karar aldık ve Dünya Şampiyonası’nı Çin yerine Avrupa’da düzenleyeceğimizi açıklıyoruz. Takımlar tam kadrolarıyla turnuvaya katılamayacaktı. Tüm potansiyel seçenekleri değerlendirdikten sonra Dünya Şampiyonası’nı Avrupa’ya taşımanın mümkün olan en fazla takım ve oyuncunun turnavada bulunabilmesi(rekabet edebilmesi) için en iyi karar olduğu sonucuna vardık.”

Alınan bu kararla birlikte Avrupa 2019 yılının ardından Dünya Şampiyonası’na yeniden ev sahipliği yapacak. Turnuvanın hangi ülkede ya da şehirde gerçekleşeceği açıklanmış olsa da turnuvanın farklı şehirlerde gerçekleşmesi bekleniyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al