1 dk. Serkan KÖSE 01.11.2021

Riot Games Türkiye Müdürü Erdinç İyikul Twitch Skandalı Hakkında Açıklama Yaptı

Riot Games’in Twitch platformunda adı kara para aklamaya karışmış isimleri banlayacağına dair çıkan haberlerin ardından ilk açıklama geldi. 

Twitch Türkiye’de ortaya çıkan kara para aklama olayı sonrasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak bu işe karıştığı ortaya çıkan 300’ün üzerinde espor ve yayıncıyı banlayacağı iddiası yabancı basında yer almıştı. Konu hakkında Riot Games Türkiye cephesinden ilk resmi açıklama geldi. 

Süreç Devam Ediyor 

Riot Games Türkiye Müdürü Erdinç İyikul, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada son dönemde yaşanan Twitch Bit olayları çevresinde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getirirken konunun ve suçlamaların oldukça hassas olduğunu belirtti. 

Riot Games’in atacağı adım konusunda da bir açıklama yapan İyikul, “Tüm bilgiler ana sorumlu otoriteler tarafından açıklandıktan sonra ancak kendi değerlendirmemizi yapabiliriz. Riot Games Türkiye şu aşamada herhangi bir yaptırım kararı almamıştır.” dedi. 

Konu hakkında bir açıklama da Riot Games Türkiye Topluluk Yöneticisi olan Bahadır Güven’den geldi. Güven, “Süreç doğru yerler tarafından incelenip açıklandıktan sonra ancak kendi tarafımızdan bir karar gelebilir. O zamana kadar kaynağı biz olmayan haberlere kesin gözüyle bakmayın.” ifadesini kullandı. 

 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al