4 dk. Serkan KÖSE 14.04.2022

RipSevinn İddiasına Surreal Esports’tan Yanıt Geldi

S2G Esports PUBG Mobile takımından Anıl “RipSevinn” Güven’in Berkay “Alone” Alper  tarafından saldırıya uğradığı iddiasına Surreal Esports’tan cevap geldi.

S2G Esports PUBG Mobile oyuncusu Anıl “RipSevinn” Güven, Alone tarafından saldırıya uğradığı Instagram hesabı üzerinden paylaşmıştı. 

Güven paylaşımında tam olarak şu ifadeleri kullandı:

Halı saha çıkışından önden yürüyorum ve biri bana seslenip “gelir misin?” dedi. Ben de “hayırdır sen kimsin neden seninle geleyim?” dedim ve bir şey söyleme bakıştık. Arkadaşlarıma doğru dönerken elindeki keskin bir şeyle suratıma vurdu ve o an “dokunma dur suratın çok fena kanıyor” diyerek yanıma koştu. Beni tutup içeri götürdü kanı durdurmaya çalışıyorduk. Sonra çocuklar yanımıza geldi vuran kişinin “Surreal Alone” olduğunu söylediler Dudağımız üstü delinmişti komple içten ve dıştan dikiş atıldı.”

İddia sonrasında Surreal Esports, Twitter üzerinden iddialara yanıt verdi. Surreal paylaşımında “PUBG Mobile takımımız oyuncularından Berkay “Alone” Alper ve yaşadığı tatsız olay hakkında, kamuoyunu bilgilendirme amaçlı kulüp açıklamamız” ifadesiyle şu açıklamada bulundu:

“Dün yaşanmıl olan tatsız olaylar hakkında Surreal Esports olarak sizlere açıklama yapmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Öncelikle böyle bir olayın yaşanmış olmasını şiddetle kınıyoruz. Yapılan açıklamalarda çok fazla asılsız iddialar olması sebebi ile sizlere olayları şeffaflıkla açıklamak istiyoruz.

13.04.2022 tarihinde PUBG Mobile takım oyuncumuz Berkay “Alone” Alper’in olaylar ile adı anılan karşı takım oyuncusu arasında yaşadığı tatsız olayın başlangıcından sizlere bahsedelim.

19.03.2022  tarihinde Instagram üzerinden adı anılan karşı takım oyuncusunun aşalağıcı Instagram hikayesi üzerine takım oyuncumuz Berkay “Alone” Alper’de bir story atmıştır.

Bu Instagram hikayelerinden sonra adı anılan karşı takım oyuncusu tarafından Berkay “Alone” Alper’e Instagram üzerinden küfür edilmiştir. Karşılıklı küfürleşmelerden sonra bütün takımların katıldığı scrim turnuvasında adı anulan karşı takım oyuncusu herkesin içinde oyuncumuzun ailevi değerlerine sesli bir şekilde küfür etmiştir.

13.04.2022 tarihinde birçok kulüp oyuncularının katıldığı halı saha maçı etkinliğine takım oyuncumuz konuşmak amacı ile gitmiştir ve adı anılan karşı takım oyuncusunu yanına çağırmıştır.

Adı anılan karşı takım oyuncusu “sen kimsin” diye soru sorduktan sonra takım oyuncumuz ismini söylemiştir. Adı anılan karşı takım oyuncusu karşısındakini tanıdıktan sonra “Senin benimle ne işin var …..!” gibi ağır hakaret söyleminde bulunmuştur.

Takım oyuncumuz Berkay “Alone” Alper nu söylem karşısında kendisini tutamayıp, elinde hiçbir cisim olmadan 1 tane yumruk atıp geri çekilmiştir.

Durumu gören adı anılan karşı takım oyuncusunun arkadaşları Berkay “Alone” Alper’in üzerine doğru hareket edip darp etme girişiminde bulunmuşlardır.

Kafasında sopa kırılıp, bıçak çekilmesi sonucu oyuncumuz olay yerinden eşyalarını dahi almadan uzaklaşmak durumunda kalmıştır.

Bıçak çekilme durumunu inkar eden ve olayı böyle anlatanlara aldırış etmemenizi umuyoruz çünkü elimizde gerekli kayıtlar mevcuttur. Bıçak çeken kişi oyuncumuz Berkay “Alone” Alper değil karşı taraftan bir şahıstır.

Bu olaylardan kulübümüzün haberi olduğu anda kulüp olarak harekete geçtik ve yaralanan rakip takım oyuncusunun ilk yardım almak için gittiği hastanede yardımcı olması amacıyla kulüp menajerimiz bölgete gönderilmiştir ve ulaşım sağlaması için özel ilk gidilen hastanede estetik cerrah bölümünün olmaması sebebi ile menajerimiz tarafından adı anılan karşı takım oyuncusunun tedavisinin en iyi ve en hızlı şekilde gerçekleşmesi için özel hastaneye götürülmüştür fakat saatin geç olmasından dolayı nöbetçi doktor bulunamadığından tekrar şehir hastanesine ulaşımı kulübümüz tarafından sağlanmıştır.

Hastanede yapılan işlemler sonucunda adı anılan karşı takım oyuncusu darp raporu almıştır.

Bu olaylar yaşanırken takım oyuncumuz Berkay “Alone” Alper’de hastaneye gidip darp raporu almış ve olayın yaşandığı semtin karakoluna suç duyurusunda bulunmak için gitmiştir. Karşı takımın menajeri hastaneye geldikten sonra kulübümüzün menajeri hastaneden ayrılıp karakola oyuncumuzun yanına gitmiştir. İfade için karakola gelen adı anılan karşı takım oyuncusu kapıdan içeri girer girmez yine takım oyuncumuzu kışkırtıcı bir şekilde ailevi değerlerine küfür etmiştir.

Asılsız suçlamalar karşısında sessiz kalmak istemedik. Sabaha kadar süren sorgu ve suç duyurularının ardından 2 tarafta karakoldan ayrılmıştır. Olay mahkeme sürecine taşınmıştır. Bu süreç sonuçlanana kadar oyuncumuza yapılan hakaret, tehdit ve mental sağlığını etkileyebilecek herhangi bir mesaja karşı dikkat edilmesini rica ediyoruz.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al