1 dk. Serkan KÖSE 14.04.2022

RipSevinn Saldırı İddialarıyla Gündemde

S2G Esports PUBG Mobile takımından Anıl “RipSevinn” Güven farklı bir kulübün espor oyuncusuyla problem yaşadığını ve saldırıya uğradığını aktardı.

S2G Esports PUBG Mobile kulübünün oyuncularından Anıl “RipSevinn” Güven, Instagram hikayesi üzerinden yaptığı paylaşımda saldırıya uğradığını iddia etti. Güven yaptığı açıklamada halı saha maçından çıkarken Surreal oyuncusu “Alone” tarafından kesici bir aletle saldırıya uğradığını iddia etti.

Anıl “RipSevinn” Güven Paylaşımı

“Halı saha çıkışından önden yürüyorum ve biri bana seslenip “gelir misin?” dedi. Ben de “hayırdır sen kimsin neden seninle geleyim?” dedim ve bir şey söyleme bakıştık. Arkadaşlarıma doğru dönerken elindeki keskin bir şeyle suratıma vurdu ve o an “dokunma dur suratın çok fena kanıyor” diyerek yanıma koştu. Beni tutup içeri götürdü kanı durdurmaya çalışıyorduk. Sonra çocuklar yanımıza geldi vuran kişinin “Surreal Alone” olduğunu söylediler Dudağımız üstü delinmişti komple içten ve dıştan dikiş atıldı.”

İddia sonrasında PUBG Mobile sunucusu Anıl Can “GTRST” Başaran, Twitter hesabından sert eleştiri de bulundu. Başaran paylaşımında “Bir espor takımının oyuncusu başka bir kulübün oyuncusunu önce tehdit ediyor sonra da kesici bir aletle saldırıp yüzünü parçalıyor. Sektör büyüdükçe hoş olmayan olayların yaşanması çok doğal ama kulüplerin ve şirketlerin her oyuncu/menajer vs alımı yaparken psikolojik analizden mi geçirmesi gerekli? Adli süreç ne getirir bilemiyorum tabi ki ama çözüm ve caydırıcılık adına farklı adımların da atılması lazım mutlaka. Kendi hayatlarındaki sorunlardan ötürü gencecik insanlarda bu şekilde travmalar bırakılması ise çok üzücü gerçekten.” ifadelerini kullandı.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al