1 dk. Burak 26.03.2022

Rus Oyuncular VCT Masters’ta Kısıtlamaya Uğrayabilir

Kaynakların aktardığına göre Ukrayna işgalinin devam etmesi nedeniyle Rusya’da ikamet eden VALORANT oyuncuları potansiyel bir yasakla karşılaşabilir.

Halihazırda VCT Masters’a adını yazdıran fnatic ve FunPlus Phoenix, İzlanda’nın Reykjavik kentinde düzenlenecek etkinliğe katılmak için yedek oyuncu bulması gerekecek. Turnuva 10 Nisan’da başlayacak ve 30 Nisan’da sona erecek.

Dmitry “SUYGETSU” Ilyushin, Andrey “Shao” Kiprsky ve Andrew “braveaf” Gorchakov gibi Rus oyuncular potansiyel yasaktan etkilenecek. Ukraynalı oyuncu Kyrylo “ANGE1” Karasov’un etkinliğe seyahat etmesine izin verilip verilmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Turnuvaya ev sahipliği yapan Riot Games, birden fazla kaynağa göre, oyuncuların başlangıç ​​kadrolarını 28 Mart Pazartesi gününe kadar kullanmalarının mümkün olup olmayacağı konusunda takımları bilgilendirecek. Bir geçici çözüm sağlanmadıkça, Rus oyuncuların turnuvaya katılması pek olası değil gibi gözüküyor.

Rusların İzlanda’ya Seyahatına İzin Verilmiyor

VCT Masters uluslararası bir etkinlik olduğundan, oyuncuların katılmak için seyahat etmesi gerekecek. Ancak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle birçok Avrupa ülkesi hava sahalarını Ruslara ait uçaklara kapattı.

27 Şubat’ta İzlanda dışişleri bakanı Ukrayna ile dayanışma içinde İzlanda hava sahasının Rus uçaklarına kapatıldığını söyledi. Geçici çözümlerden biri, Rusya’dan Sırbistan’a seyahat etmek ve ardından İzlanda’ya aktarmalı bir uçuş yapmak olacaktır. Birçok Avrupa ülkesinin Rusya’dan seyahati yasaklamasına rağmen, Sırbistan açık kaldı.

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir