1 dk. Serkan KÖSE 29.10.2021

Sangal Esports CS:GO Takımında Yaprak Dökümü

Ülkemizdeki CS : GO oyuncularının yakından tanıdığı Sangal Esports’un CS : GO takımında büyük ayrılık. Sangal Esports CS:GO takımında yer alan dört başarılı espor oyuncusu CS:GO’yu bırakıp VALORANT’a geçiş yapacaklarını açıkladı. 

Türkiye’de gündem Twitch üzerinden dönen kara para aklama iken Sangal Esports cephesinden üzücü bir haber paylaşıldı. Takım tarafından yapılan açıklamada CS:GO takımının büyük bir kısmı ile yolların ayrıldığı belirtildi. 

Oyuncular VALORANT’a Geçti

Organizasyon sosyal medya üzerinden “Her güzel şeyin bir sonu var. Bugün, CS:GO ekibimizden Engin “MAJ3R” Küpeli, Ahmet “paz” Karahoca, Engin “ngiN” Kor ve Koçumuz Canpolat “hardstyle” Yıldıran ile kariyerlerine VALORANT’da devam etmek istemeleri sebebi ile yollarımızı karşılıklı anlaşarak ayırıyoruz.” açıklamasını yaparak ayrılıkları açıkladı. 

Counter Strike dünyasında uzun süredir profesyonel oyuncu olarak yer alan isimlerin VALORANT’a geçecekleri espor dünyası tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Konu hakkında açıklama yapan Sangal Esports kurucusu Emre Ergül ayrılığın ardından “Güzel günlerdi, hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. VALORANT kariyerlerinde de başarılar dilerim.” sözleri ile takımın eski oyuncularına veda etti. Ergül ayrıca yeni adımlarının kısa süre içerisinde paylaşacaklarını da dile getirdi. Ayrılık sonrasında oyuncular tarafından bir açıklama gelmedi. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al