1 dk. Burak 10.02.2022

SuperMassive Blaze PUBG Takımı Durduruldu

Birçok farklı alanda aktif kadrosu bulunan köklü espor kulüplerinden SuperMassive Blaze PUBG espor’undan çekildiğini açıkladı.

SuperMassive Blaze Twitter hesabından yapılan açılamada “verdiğimiz emeğin oyun şirketi tarafından karşılıksız kalması” ifadesi dikkatleri çekti. SMB ayrıca “espor birimi ile yaptığımız görüşmede de maalesef bizi tatmin eden bir sonuca varamadık” açıklamasında bulundu.

SuperMassive Blaze tarafından yayımlanan metnin tamamı şu şekilde:

“Değerli espor topluluğu, TL;DR-SMB olarak Ocak 2022 itibari ile PUBG takımını kapatarak, PUBG Espor’dan çekilme kararı aldığımızı üzülerek bildiririz.

Öncelikle, bu kararı çok uzun ve detaylı bir değerlendirme sonrasında aldığımızı bilmenizi isteriz

Kurulduğumuz günden bu yana, esporun gelişimi için her zaman elimizi taşın altına koymaya gayret ettik. Takımlarımızın parçası olduğu lig ve turnuva ekosistemlerinin, profesyonel oyuncuların ve espor topluluğunun gelişimine elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalıştık.
Son dönemde yaşanan gelişmeler sonrasında, yönetim olarak, PUBG Espor tarafında verdiğimiz emeğin oyun sahibi şirket tarafından karşılıksız bırakıldığı kanısına vardık. Son olarak PUBG Espor birimiyle yaptığımız görüşmede de maalesef bizi tatmin eden bir sonuca varamadık.

Turnuva davet sistemi, belirsizlikler içeren partnerlik sistemi ve oyuncu geri bildirimlerine rağmen yapılan kural değişiklikleri bizi bu zor kararı almak zorunda bıraktı.

Büyük yatırım yaptığımız ve parçası olmaktan her zaman mutlu olduğumuz bu branşta, yukarıda belirttiğimiz sorunların giderilmesi durumunda, gelecekte tekrar faaliyet göstermeyi umuyoruz.

Bugüne kadar SMB PUBG takımı için emek vermiş tüm oyuncu ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
Saygılarımızla, SUPERMASSIVE BLAZE”

Papara SuperMassive Blaze PUBG  takımı 2021 yılındaki PUBG Continental Series: Series 5-Middle East etkinliğinde birincilik elde etmişti.

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir