2 dk. Serkan KÖSE 29.04.2022

Surreal Esports VALORANT Operasyonlarını Duyurdu

İlk olarak VRL Türkiye: Birlik 2. Split organizasyonuna katılmama kararı veren Surreal Esports VALORANT operasyonlarını durdurduğu açıkladı.

Surreal Esports, VRL Türkiye: Birlik şampiyonluğundan sonra kulüpten ayrılan oyuncularıyla gündeme gelen ve en son Türkiye: Birlik 2. Split kararını alan Surreal Esports, beklendiği gibi VALORANT kulübünü dondurdu.

Surreal Esports Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruyla birlikte takipçilerine oldukça uzun bir metin yazısı paylaşan Surreal, tam olarak şu açıklamada bulundu:

EMEA Challengers Promotion turnuvasına veda etmemizin ardından süregelen dönemde bir oyuncumuz takım tekliflerini değerlendirmek istedi. Bir oyuncumuzun da yurt dışına taşınma durumu söz konusu oldu. Takımımızla aynı kimyayı yakalayıp başarımızın üstüne başarı katabilecek oyuncuları bünyemize katmak bu kısa transfer periyodu içerisinde oldukça zordu. Ayrıyeten bu kısa dönem içerisinde kulübümüzün adının geçtiği talihsiz bir olay yaşandı ve takım içerisinde yapılanmaya gidildi. Bütün bunların ardından halihazırdaki takımımıza takviyede bulunmak veya yeni bir kadro oluşturmak bizler için imkansıza yakın bir hale geldi.

Surreal Esports olarak biz, espor arenasında takımımızın adını taşımış/taşıyan her oyuncumuza ailemizin değerli bir üyesi olarak bakıyoruz. Bundan mütevellit bu kısa transfer periyodu içerisinde oyuncularımızın önlerini kesmemek için onların transfer süreçleri ile ilgilendik. Oyuncularımızın kariyerlerini önemsememizin yanı sıra espor topluluğuna negatif bir seyir zevki yaşatmak istemediğimizden Birlik Ligi’nin 2. Mevsimine katılım hakkımızı kaybedebileceğimizi bilmemize rağmen bu yolu tercih ettik. Birlik Ligi’ne katılım hakkımızı kaybetmemizin ardından ise VALORANT arenasında mücadele edebileceğimiz yer sayısı kısıtlıydı. Uzun aralıklarla kısıtlı miktarlardaki turnuvalara katılmanın bir anlamı olmamasından ötürü ikinci bir duyuruya kadar operasyonlarımızı durdurma kararı almak durumunda kaldık.

Ancak bütün bunlar “Surreal Esports VALORANT sahnesine veda ediyor.” demek değildir.

Yeni bir turnuva sisteminin gelmesi halinde taraftarlarımıza ve espor topluluğuna hak ettikleri seyir zevkini yaşatabileceğimiz ve bayrağımızı uluslararası arenada gururla temsil edebileceğimiz bir kadro ile VALORANT sahnesine geri döneceğiz!”

Surreal Esports Paylaşımı

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al