1 dk. Serkan KÖSE 14.04.2022

Surreal Oyuncusu Alone  PMPL’den 1 Yıl Men Edildi

S2G PUBG Mobile oyuncusu Anıl “RipSevinn” Güven ile Surreal oyuncusu Berkay “Alone” Alper arasındaki dava PUBG Mobile Pro League Turkey tarafından değerlendirildi.

RipSevinn tarafından gündeme gelen Alone gerginliği hakkında en son Surreal Esports oldukça uzun bir açıklama yayımlamıştı. Surreal olayların öncesini olduğunu da ekleyerek olayın mahkemeye taşındığını açıklamıştı. PUBG Mobile Pro League Turkey yönetiminden ilk karar geldi. Kararla birlikte Alone bir yıllığına organizasyondan men edildi.

PMPL Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda “PMPL takımlarından Surreal Esports takım oyuncusu başka bir oyuncuya yönelik fiziksel şiddet uyguladığı gerekçesiyle, tüm birinci sınıf PUBGM turnuvası maçlarından bir yıllığına men edilmiştir. Şiddet eylemlerinin espor camiasında yeri yoktur, bunlara karşı toleransımız olmayacaktır ve bu tür gelecek olaylar benzer yasaklarla sonuçlanacaktır. Espor oyuncularını ve hayranlarının, sağlıklarının ve güvenliklerinin bizim için her şeyden önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.” açıklaması yapıldı.

PMPL Paylaşımı

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al