1 dk. Burak KÖSE 23.08.2021

T1 Yeniden Dünya Şampiyonası Arenasında

Bu sene Teddy ve Faker’ı Worlds sahnesinde görmek pek çok League of Legends oyuncusunu memnun edecek. 

LCK 2021 Yaz Mevsimi yar final mücadeleleri T1 vs GEN serisi ile sonlandı. 

Normal sezonu birbirine yakın olarak bitiren iki takım izleyenlere seyir zevki yüksek karşılaşmalar izletti. Ortalama 40 dakikanın üzerinde geçen dört mücadelenin ardından GenG Esports’u 3-1 mağlup etmeyi başaran T1, büyük finalde Damwon KIA’nın rakibi oldu ve adını Dünya Şampiyonası’na yazdırmayı başardı. 

Faker Yeniden Dünya Şampiyonası Arenasında 

2019 yılında yarı finalde G2’ya mağlup olan T1, geçtiğimiz sene Dünya Şampiyonası’na ne yazık ki katılamadı. Kış mevsiminin başında Keria ve Oner ile yeniden kadro yapılanmasına giden başarılı T1 ekibi, Faker üzerinde bir kadro inşa etti. Oyuncuların mevsim boyunca süren istikrarsız performansları sebebiyle yer yer Cuzz, Clozer ve Gumayusi’ye de şans veren koç ekibi, kurulan bu yeni kadrodan bir türlü beklediği verimi alamamıştı. 

Yaz mevsimine ise hızlı bir giriş yapan T1, normal sezonun ortasında ise hem genç hem de tecrübeli oyuncularının bulunduğu kadrosunu nihayet oturtmayı başardı. Canna, Oner, Faker, Teddy ve Keria beşlisiyle yola devam etme kararı alındıktan sonra takımın performansı ivmelenerek arttı. Play-off ilk turunda ligin sürpriz takımlarından Liiv SANDBOX’ı kolayca geçmeyi başaran T1, yarı finalde zorlu rakibi GEN‘i 3-1 mağlup ederek yeniden Dünya Şampiyonası biletini almayı başardı.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com