1 dk. Serkan KÖSE 06.09.2021

TBF 2021 Şampiyonu Galatasaray Oldu

TBF 2021’in galibi belli oldu. Galatasaray Espor, TBF 2021’de gülen taraf oldu.

Uzun zamandır beklenen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi finali NASR Esports ve Galatasaray Espor arasında oynandı. Karşılaşmayı rakibine göre üstün bir şekilde mücadele veren Galatasaray Espor kazandı.

Final mücadelesinin ilk maçında Galatasaray sezon boyunca yaptığının aksine üst koridoru bilerek kaybetti. Galatasaray’ın ilk maçın seçim yasaklama ekranında kaybeden bir seçim yaptığını söyleyebiliriz. Galatasaray maçın ilerleyen dakikalarında ejderlere öncelik vererek alt orman ağırlıklı bir oyun oynadı ve Nasr Esports’a nefes aldırtmadı.

İkinci karşılaşmada ise Galatasaray tekrardan vadiye geri döndü ve orman odaklı oynamaya başladı. Maçın ilk dakikalarına Nasr iyi başlamış olsa da Galatasaray üstünlüğünü rakibine kabul ettirerek ikinci maçı da kazandı.

Serinin üçüncü maçına ise Nasr tamam – devam parolası ile çıktı. Japone Braum’dan farklı bir karakter seçti ancak Viego yine Galatasaray’a bırakıldı. İlk dakikalarda agresif bir oyun oynayan Nasr, yine ilerleyen dakikalarda bu üstünlüğü koruyamadı. Seri böylece 3-0 Galatarasay üstünlüğü ile bitti.

Temsilcimiz olan Galatasaray Espor’u tebrik ederiz ve Worlds’te başarılar dileriz.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al