1 dk. Burak KÖSE 22.08.2021

Temsilcimiz Armut’lu Mad Lions LEC İlk Finalisti Oldu

LEC 2021 Yaz Mevsimi’nin ilk finalisti, Armut’lu Mad Lions oldu.

Avrupa ligi LEC’de kazananlar grubu yarı final serisinde Rouge ekibini 3-0 ile geçmeyi başaran temsilcimiz Armut’un takımı MAD Lions kış mevsiminin ardından bir kez daha finale yükseldi. Aldığı galibiyetle 2021 Dünya Şampiyonası’na direkt gruplardan katılmayı garantileyen MAD ekibi yaz mevsimindeki performansını şampiyonlukla taçlandırmayı planlıyor.

MAD Lions vs Rouge

LEC’in iki başarılı takımı olan MAD Lions ve Rogue ekibi bir kez daha karşılaştı. Geçtiğimiz mevsim finalde Mad Lions’a mağlup olan Rogue, bu sefer geçtiğimiz mevsim finalinin intikamını almak istiyordu. Normal sezonu lider tamamlayan Rogue ekibi bir önceki turda Misfits Gaming’e karşı zor bir seri geçirmişti. MAD Lions’a karşı şansı yaver gitmeyen Rogue için sonuç yine hüsran oldu. İlk iki mücadelede rakibine neredeyse hiç direnç gösteremeyen Rogue’un gelişimi ise taraftarlarında endişe yaratıyor.

Rogue’un kış mevsimi finalinde MAD Lions’a 2-0 öndeyken 3-2 kaybetmesinin mental etkileri görünüşe göre devam ediyor.

Armut’lu MAD Lions Şampiyonluğa Çok Yakın

LEC’nin net bir şekilde en iyi üst koridor oyuncusu olarak görünen Armut’un geçtiğimiz mevsim MAD Lions’ın şampiyonluğunda olan katkısı büyük bir takdir toplamıştı. Normal sezondaki istikrarsız performansı sebebiyle zaman zaman eleştiri alsa da mevsim finallerinde çıktığı seviye ile ne kadar büyük oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com