2 dk. Serkan KÖSE 17.02.2022

Toronto Bit İddialarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz gün Muhammed “mini” Salman’ın ardından Erdem “Toronto” Soğukpınar da bit iddialarıyla ilgili açıklama yayımladı.

20 yaşındaki genç VALORANT oyuncusu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada tam olarak şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle herkese Merhaba

Uzun zamandır sessizdim ve bir açıklama yapmadım, bu sessizliğim için öncelikle hepinizden özür diliyorum, durumu anlamaya ve adalet yoluyla çözmeye çalışıyordum ama sanırım artık açıklama yapmanın zamanı geldi. Her geçen gün iddialara ne doğru ne yanlış bakmadan bir şeyler ekleniyor ve her geçen gün bana daha da fazla zarar vermeye devam ediyor.

Öncelikle OXG’den ayrılmamın bu konularla hiçbir alakası yok bunu yine de belirtmek istedim, OXG’den uzun bir süre önce karşılıklı olarak ayrılmıştık ama bu olaylar ortaya çıkınca bununla ilgili olduğu düşünüldü.

Bu iddialar ilk çıktığından beri kulüp sahipleri, menajerler, oyuncular, avukatlar, herkesle fikir alışverişi yapıp olayı anlamaya ve buraya da olabilecek en düzgün şekilde açıklama yapmaya çabaladım. Ve hukuki olarak durumu sürekli araştırıp üstüne gittim çünkü sessiz bir şekilde çözülmesini beklemek bana her geçen gün yarardan fazla zarar getiriyor. Gereken her yere başımdan geçenleri ve bildiklerimi bütün ayrıntılarıyla anlatıp elimden gelen yardımı
yapmaya çalıştım ve umarım bunu başarabilmişimdir. Hakkımda şu an bulunan herhangi bir soruşturma, gizli soruşturma veya açılan herhangi bir davanın olup olmadığını öğrenmek için Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe ile avukatımla beraber başvurduk ve elimden gelen bütün belgeleri topladım. Hakkımda hiçbir dava-dosya bulunmuyor ama altta belirttiğim gibi konunun peşini bırakmadım elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim.
Olaylar çözülene kadar beklememe ve NOM Esports’la son turnuvada yer almamın sebebi daha 20 yaşında bunca başarıya uzanmışken son turnuvadaki gibi kötü bir sonla bitirmek istemedim çünkü günde 20 saatten fazla okulumdan ailemden sosyal yaşantımdan fedakarlık verdiğim bu “Espor” alanında her şeyin çok başında olduğumu düşünüyorum hala çok hırslıyım ve tek istediğim şey baştan beri tırnaklarımla kazıdığım bu kariyerde hedeflerime ulaşabilmek.

Bu açıklamayı yapıp köşeye çekildiğimi düşünmeyin tamamen her şey açığa kavuşana elime bunla alakalı bütün belgeler vs geçene dek peşinden koşmaya devam edeceğim.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim sağlıcakla kalın.”

Erdem “Toronto” Soğukpınar’ın Yaptığı Paylaşım

Burada bulunan bağlantı üzerinden ulaşabileceğiniz açıklamada ekran görüntüleri de bulunuyor.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir