3 dk. Serkan KÖSE 19.02.2022

VALORANT Topluluk Turnuvası!

VALORANT topluluk turnuvaları hız kesmeden devam ediyor!

22-23-24 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek VALORANT topluluk turnuvasında rekabete doymak ve büyük ödülleri kazanma fırsatını yakalamak için okumaya devam et.

Turnuva Formatı

Maksimum 256 takım ile gerçekleşecek turnuva tek bir turnuva ağacı üzerinden ilerleyecek. Tekli eleme sistemiyle ilerleyecek turnuva ağacında karşılaşmalar yarı finale kadar tek maç üzerinden, yarı final, final ve 3.lük ise 3 maç üzerinden oynanacak. Turnuva 3 gün sürecek, turnuvanın ilk günü yani 22 Şubat’ta 32 takım kalana kadar turnuva ağacında ilerlenecek, ikinci gün yani 23 Şubat’ta son 4 takım kalana kadar mücadele devam edecek, 3. gün yani 24 Şubat’ta ise yarı final, final ve 3.lük karşılaşmaları oynanacak.

Turnuva Kayıt Formu: https://forms.gle/ZYhuK92VoASq91DM8

Turnuva Kuralları

 • Karşılaşmalar turnuvanın üç gününde de (22,23,24 Şubat) saat 19.00’da başlayacaktır. 5 dakika teşrif süresi vardır.
 • Turnuvanın kayıtları 22 Şubat saat 15.00’te kapanacak. Kayıtların kapanmasının ardından oyuncu değişikliği yapılamayacak.
 • Turnuva resmi VALORANT Türkiye Discord sunucusunda gerçekleştirilecek. Bu nedenle tüm takım üyelerinin sunucuda bulunması zorunlu. Sunucuda bulunmayan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecek. https://www.discord.gg/valoranttr
 • Turnuva kayıt formu takım kaptanı tarafından doldurulacak, eksik ya da hatalı kayıt nedeniyle turnuvaya katılamama durumundan takımların kendileri sorumlu olacak.
 • Takımların turnuvaya dahil olabilmesi için, takım kaptanlarının Discord sunucusunda bulunan #turnuva-kayıt-teyit kanalı üzerinden, yine Discord sunucusunda belirtilen format ile teyit yaptırması zorunludur. Teyit edilmeyen takımlar turnuvada yer alamayacak. Teyit işlemini tamamlayan ilk 256 takım sıra ile turnuvaya dahil edilecek.
 • Takımlar en fazla 3 yedek oyuncu dahil edebilir.
 • Uygunsuz takım adlarıyla kayıt olan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecek.
 • Turnuva ağacı rastgele oluşturulacak ve turnuvadan önce resmi VALORANT Türkiye Discord sunucusundan paylaşılacak.
 • Harita ve taraf seçim kuralı: Yarı final karşılaşmalarına kadar eşleşmede taraflar birer harita yasaklandıktan sonra, turnuva ağacında üstte olan takım harita, altta olan takım taraf seçecek. Yarı final sonrasındaki karşılaşmalarda, taraflar birer harita yasakladıktan sonra, maçlar kalan haritalardan 3 tanesi seçilerek oynanacak. İlk karşılaşmada taraf seçimi turnuva ağacında üstte olan takımda olacak. 2. Karşılaşmada taraf seçim hakkı altta olan takımda, 3. Karşılaşmada ise taraf seçim hakkı yine üstteki takımda olacak.
 • Takımların savunma tarafındayken 1, saldırı tarafındayken 1 olmak üzere toplam 2 kez duraklatma hakkı olacaktır. Duraklatmaların süreleri 1’er dakikadır.
 • Turnuva karşılaşmaları esnasında, lobide ya da oyun sonu ekranında rakip takımla karşı küfür, hakaret ve sataşma amaçlı iletişime geçmek diskalifiye sebebidir. Şikayet konusunun kural ihlali olup olmadığının değerlendirilmesi turnuva yöneticilerinin inisiyatifindedir.
 • VCT Challengers EMEA ya da VALORANT Regional League TR: Birlik’te rekabet eden takımlarda sözleşmeli bulunan oyuncular bu turnuvada yer alamazlar
 • Katılacak takımların tüm oyuncularının Türkiye’de ikamet etmesi gerekmektedir.

Ödüller

 1. Takım: 7500 TL
 2. Takım: 5000 TL
 3. Takım: 3500 TL
 4. Takım: 2500 TL

*Turnuva ödülleri Trendyol Cüzdan kodu olarak verilecek, bu yüzden bir Trendyol hesabına sahip olman gerekiyor. Turnuva sonunda turnuva yetkilileri tarafına ulaşacak ve bilgi verecek. Hediye kodun Mart ayı içerisinde sana ulaştırılacak. Verilen kodu Trendyol cüzdan hesabına girerek aktifleştirebileceksin.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al