2 dk. S C 16.04.2021

Valorant’a Sor – Nisan 2021 Yayımlandı

 

Riot Games geliştiricilerinin Valorant takipçileri ile yürüttüğü soru cevap etkinliği, düzenli olarak devam ediyor. 15 Nisan 2021 tarihinde yayımlanan Valorant’a Sor – Espor (Nisan 2021) serisinde, çok merak edilen 5 soru için Riot Games ve Valorant geliştiricilerinden çok önemli yanıtlar buluyoruz.

 

Valorant Soru Cevap – 15 Nisan

 

Masters Reykjavik’teki bölgelere özel kontenjanları neye göre belirlediğinizi açıklamanız mümkün mü?

VALORANT Esporu Rekabet Operasyonları Küresel Lideri Alex Francois‘in açıklamasında, 10 takımlık uluslararası VALORANT LAN turnuvasını, tahmin ettiklerinden daha kısa sürede düzenlendikleri yer alıyor. Takım sayısındaki kısıtlama sebebiyle, ilk olarak 7 bölgenin de ilk küresel etkinlikte yer almasını hedeflemişler. Ardından tüm bölgelerde; oyuncular, izlenme oranı, espor altyapısı ve bölgesel VCT turnuvalarındaki takım katılımı kapsamında incelemeler yapılmış. Bunların neticesinde kalan 3 takım için EMEA, Kuzey Amerika ve Brezilya’nın öne çıktığı bilgisi yer alıyor.

 

Bölgesel yayınların yorumcuları neye göre seçildi? Hangi yorumcular hangi bölgelerde çalışabiliyor?

Riot Games’in Kıdemli Küresel Yayın Yöneticisi Stefan Richardson, bölgesel yayın yorumcularını, daha iyi yayın kalitesi yakalamak için coğrafi olarak turnuvaya yakın yerlerdeki yorumculardan seçtiklerini belirtmiş. Ayrıca tüm farklı bölgelerin temsilcileriyle birlikte Masters Reykjavik’te ortak bir İngilizce yayın yapmayı düşündüklerini  açıklamış.

Masters’ın bu yılki puan sisteminin ardındaki anlayış nedir?

VALORANT Esporu Rekabet Operasyonları Küresel Lideri Alex Francois, en rekabetçi turnuva amacıyla, tüm süreçte tutarlı performansların ödüllendirilmesini önemsediklerini ifade etmiş. Açıklamaya göre, Champions’a yaklaştıkça turnuvalardaki puanlamanın daha değerli, Masters’ı kazanmanın çok daha zor olacağını belirtmiş.

Bu bakış açısıyla oluşturulan Master Puanlama Sistemi’nde puanlamadaki artış oranının aşama aşama artarak kazanan takımın Champions’a yükseleceği ifade etmiş.

 

Şu anda VALORANT Champions Tour etkinliklerinde yer almayan takımlar da Champions turnuvasında yarışmaya hak kazanabilir mi?

VALORANT Esporu Küresel Strateji Lideri Kasra Jafroodi‘nin verdiği cevaba göre; Valorant’a yeni katılan oyuncular için bölgesel fırsatları arttırmayı düşündüklerini anlıyoruz. Turnuvalarla, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki oyuncular, EMEA Son Şans Elemesi’ne katılma şansı bulacak. Bu sayede oyuncular Champions Tour için bir fırsat yakalayacak.

 

VALORANT’a koçların da dahil olması özelliği ne zaman gelecek?

VALORANT Espor Strateji Yöneticisi Riley Yurk‘un yaptığı açıklamaya göre; Valorant 2.08 yaması ile koçların oyuna dahil olduğunu öğreniyoruz. Yurk, İlerleyen süreçlerde koçların analizlerini arttırmayı hedefledikleri belirtmiş. Ayrıca koç-oyuncu ilişkisini önemsediklerini ve bu ilişkiyi geliştirmeye yönelik planların yapıldığı vurgulamış.

S C

Esporlab yazarı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al