1 dk. Serkan KÖSE 17.04.2021

VFŞL 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu fastPay Wildcats

Ve VFŞL 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu fastPay Wilcats!

Vofadone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde oynan büyük final serisinin ardından rahibi olan 1907 Fenerbahçe Espor’u 3 – 1’lik bir skorla yenmeyi başaran fastPay Wildcats VFŞL 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu oldu. Geçtiğimiz yıldan itibaren kendisini sürekli olarak geliştiren fastPay Wildcats sonunda uzun bir süredir beklediği şampiyonluğa ulaştı.

VFŞL tarihinde bir ilk olarak fastPay Wildcats takımı 1-0 yenik olarak başladığı seride 3 – 1’lik bir skorla şampiyon oldu ve İzlanda’da gerçekleştirecek olan MSI 2021’dde Türkiye’yi temsil edecek takım olmayı başardı.

vfsl-2021-kis-mevsimi-sampiyonu-fastpay-wildcats

VFŞL 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu fastPay Wildcats

VFŞL 2021 Kış Mevsimi Finali’nde fastPay Wildcats kadrosunda bulunan tecrübeli isimler ile 1907 Fenerbahçe Espor’un önüne geçti. 1907 Fenerbahçe Espor özellikle playoffların parlayan takımıydı. Yarı finalde Papara SuperMassive’i yenmeyi başaran 1907 Fenerbahçe Espor, finalde adını fastPay Wildcats’in karşısına yazdırmayı başarmıştı. Genç kadrosu ile 1907 Fenerbahçe Espor’un bu seviyeye gelebilmesi takımın geleceği için önemli bir başarı.

Final karşılaşmasında fastPay Wildcats takımının pek çok savaşta riskler aldığını ve bu riskleri sonuçlara kavuşturup şampiyon olmayı başardığını gördük. fastPay Wildcats bu şampiyonlukla birlikte tarihinde ilk kez MSI’a gidiş biletini de böylelikle almış oldu. Takımın en tecrübeli ismi olan ve koç ekibinde de bulunan Holyphoenix ise uzun bir zamanın ardından uluslararası bir organizasyonda yer alacak. fastPay Wildcats oyuncusu olan Holyphoenix tam 6.5 yıldır uluslararası turnuvada yer alamıyordu. VFŞL 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu olan fastPay Wilcats’e MSI’da başarılar diliyoruz.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al