1 dk. Serkan KÖSE 30.08.2021

Wild Rift Origin Series Şampiyonası Stockholm’de Gerçekleşecek

Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre , League of Legends: Wild Rift Origin Series Şampiyonası 300.000 € ödül havuzuyla İsveç’in Stockholm kentinde düzenlenecek.

Sevilen pek çok oyunu ile espor arenasının önemli stüdyolarından birisi olan Riot Games, Origin Series’i Mayıs ayında duyurmuş ve mobil espor alanında ilk adımı da atmış olmuştu. Şampiyona 24 – 26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve kıtalararası Origin Serisinde altı takım karşı karşıya gelecek. Bu şampiyona ayrıca League of Legends : Wild Rift oyununun ilk turnuvası olacak. 

Gerçekleştirilecek olan Origin Series Şampiyonası, grup aşaması, eleme ve final olmak üzere üç aşama ile sonlanacak. 24 Eylül tarihinde grup aşamasında, altı takım, her biri üç takımdan oluşan iki gruba ayrılarak mücadeleye başlayacak. 

Eleme aşaması ise 25 Eylül tarihinde başlayacak. Dört takım, finallere adını yazdırmak için en iyi beş yarı finalde tek eleme grubu içinde mücadele verecek. 

Şampiyonanın A Grubundan üç, B Grubundan iki ve C Grubundan bir takım yer alacak. 26 Eylül’de final aşaması oynanacak turnuvanın en iyi iki takımı büyük finalde mücadele ederek Wild Rift: Origin Serisinin ilk şampiyonu olacak.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al