2 dk. Burak KÖSE 15.04.2021

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a Geri Dönebilir

CD Projekt RED’in tartışmalı oyunu Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a geri dönebilir. Peki Cyberpunk 2077 oyunu PlayStation Store’a ne zaman geri dönüyor?

Polonya merkezli oyun stüdyosu olan CD Projekt RED’in uzun bir süredir geliştirdiği Cyberpunk 2077 oyunu pek çok ertelemenin ardından geçtiğimiz yıl satışa sunmuştu. Cyberpunk 2077 oyununun beklendiği gibi çıkmaması pek çok olumsuz yorumu beraberinde getirmişti. Oyunun özellikle konsol sürümünün çok kötü olmasıyla birlikte PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyuncuları oyunu iade etmeye başlamış ve Cyberpunk 2077 oyunu PlayStation Store’dan bir süreliğine kaldırılmıştı.

cyberpunk-2077-playstation-storea-geri-donebilir

Oyunun yapımcısı olan CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 oyununun resmi internet sitesi üzerinden yaptığı bir duyuruda oyunun PlayStation Store’a gelmesi için çalışmaların devam ettiği görülüyor. Sony ile iyi ilişkilerinin olduğunu açıklayan CD Projekt RED oyunlarından vazgeçmeyeceklerini dile getiren bir yazı yayınladı. Yapılan paylaşımı CD Projekt RED’in CEO’su olan Adam Kicinski yaptı. Kicinski bu yazısında yukarıda da belirttiğimiz gibi oyuna inandıklarını ve oyunlarının sorunlu çıkışını kabul ettiklerini ve bu durumu düzeltmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Adam Kicinski ayrıca oyunun yakın zamanda tamamen düzeleceğini açıkladı. Hatırlanacağı üzere Cyberpunk 2077 oyunu daha önceden 3 büyük erteleme almış ve oyun Aralık 2020’de satışa sunulmuştu.

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a Geri Dönüyor

Oyunun PlayStation Store’dan kaldırılmasının ardından CD Projekt RED oyunun tekrardan PlayStation Store’a eklenmesi için Sony ile görüşmelere başlamıştı. CD Projekt RED görüşmelerin olumlu gittiğini belirtirken oyunun tekrardan PlayStation Store’a ekleneceğini açıkladı. Cyberpunk 2077 oyununun PlayStation Store’a ne zaman ekleneceği şimdilik bilinmiyor olsa da oyunun ilerleyen günlerde yeniden PlayStation Store’a ekleneceğini kesin olarak söyleyebiliriz.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com