2 dk. Esporlab 05.11.2019

GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman Açıklanacak?

GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

GTA 6 çıkış tarihi haberlerine bir yenisi daha eklendi, Grand Theft Auto’nun 2019 yılı içerisinde Rockstar Games tarafından çıkış tarihinin açıklanacağını öne süren teoriler dolaşıyor. Söylentilerin doğruluk payı varmı? Yoksa şehir efsanesi olarak mı kalacak birlikte bir göz atalım.

Bugün GTA 6 çıkış tarihi haberi oyunun hayran kitlesi tarafından yeni Grand Theft Auto‘nun çıkış tarihinin 2019 yılı içerisinde açıklanıp açıklanmayacağı tamamen merak konusu olmuş durumda. Oyunun çıkış tarihinin açıklanacağı söylentilerini mercek altına alıyoruz.

Rockstar Games’in GTA 6’nın varlığını doğrulamamasına rağmen, oyuncu topluluğu tarafından en çok beklenen oyunlardan birisi.

gta 6 ne zaman çıkacak

(Resim:Rockstar Games)

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? Çıkış Tarihi Hakkında ki Söylentiler Neler?

GTA hayranları şu anda GTA 5’in piyasaya sürülmesinden beri üzerinden tam 6 yıl geçmesine rağmen yeni bir GTA serisi için uzun zamandır beklemede. GTA oyuncuları ise, GTA 6’nın resmi çıkış tarihini soluksuz bir şekilde beklerken, bu yıl çıkan söylentiler ortalığı bir hayli karıştırmışa benziyor.

Sızıntılara göre, GTA 6’nın 2020’de piyasaya sürüleceği ve Play Station 5’in çıkışına özel zamanlanmış bir lansman olacağı iddia ediliyor.

GTA 6 hakkında Reddit‘te paylaşılan bir haber konusu, daha sonrasında Play Station 5 hakkında paylaşılan bir tweet tüm oyuncuların dikkatini üzerine çekti.

Bu bilgilerin kaynağının doğruluğu henüz belirsizdir, bunuda söylememiz’de fayda var. Yinede bu belirtilen tarihler de çıkması için ortada büyük bir neden var. Bu yıl 3 Aralıkta Playstation’un 25. yıl kutlamaları Japonya’da gerçekleşecek. Sony’in 25. Yıl kutlamasına özel sürpriz yapabileceği büyük bir coşkuyla bekleniyor.

IMAGE: Rockstargames

(Resim: RockstarGames)

GTA 6, PlayStation 5 ile beraber mi gelecek?

GTA hayranlarını konu alan bu teoriler ise, PS1 ve PS5’in 25. doğum gününü kutlamak üzere yapılan etkinlikte duyurulacağı iddia ediliyor. Eğer ki durum ciddi ise, GTA 6’nın açıklanacağı en doğru seçilmiş zaman diyebiliriz. Sony’in GTA 6 oyununun yayın hakları karşılığında büyük bir servet ödediği söyleniyor. Bu durumda GTA 6 tam anlamıyla Playstation 5 lansmanı olacak diyebiliriz. Söylentiler doğru ise, Sony’in yeni konsolu için gerçekleştireceği etkinlikte duyurulması oldukça kuvvetli bir ihtimal.

Bu tarz söylentiler oldukça fazla devam ediyor, yapımcı firma Rockstar Games tarafından resmi olarak doğrulanıncaya kadar, yakın takip altına alacağız. Daha önceki söylentilerde Sony’in Şubat ayında yeni PlayStation’un gösterileceği bir lansman hazırladığı iddia edilmişti. Öyleyse eğer, PS5’in ortaya çıkması durumunda, GTA 6’nın da piyasaya sürüleceğinden şüpheniz olmasın.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al