3 dk. Esporlab 05.07.2020

Horizon Zero Dawn Steam Fiyatı Güncellendi

Horizon Zero Dawn steam fiyatı güncellenerek büyük zam yapıldı fiyatı’nın %250 üzerine çıktı. Horizon: zero dawn pc çıkış tarihi Guerrilla Games tarafından 7 Ağustos 2020 olarak duyuruldu. Oyun Steam platformu üzerinde ön siparişe açıldığın da 77 TL fiyat etiketine sahipti ancak, yoğun talep nedeniyle fiyatı %250 artış sağlayarak 275 TL oldu.

Uzun zamandır oyuncular tarafından heyecanla beklenen Horizon Zero Dawn, ön siparişe çıkar rekora imza attı. Bu kadar yoğun bir talep ile karşılaşan firma, Steam Türkiye fiyatına büyük zam yaptı. Ön siparişe açıldığı zaman 77 TL olarak fiyatlandırılan oyun, şu an 275 TL olarak oyuncuları mutsuz etmeyi başarmış durumda. Merakla beklenen oyun ilk olarak PlayStation platformu için çıkış sağlamıştı, oyunun büyük beğeni toplaması geliştirici şirketi harekete geçirerek PC platformuna taşındı.

Steam üzerinde uygulanan bu fiyat politikası oyuncuları oldukça üzmeye yetti. Epic Games Store üzerinde oyunun fiyatında her hangi bir değişikliğe gidilmedi, Epic Store’da oyun 79 TL’ye satın alınabilir durumda. Epic Game Store üzerinden oyunu satın almak veya sayfasına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Horizon Zero Dawn Steam:

Horizon: Zero Dawn PC ne zaman çıkacak her hangi bir aksaklık söz konusu olmaz ise planlanan çıkış tarihi 7 Ağustos 2020 olarak belirlendi. Horizon Zero Dawn PC fiyat ön siparişe açıldığı zaman Steam üzerin de 77 TL olarak belirlendi. Maalesef ki büyük bir zam ile tüm oyun severleri üzmeyi başardı. Yalnız üzülmenize gerek yok hala bir fırsatınız daha var hemen üst kısım da verdiğimiz bağlantıdan epic games store üzerinden oyunu 79 TL ye ön sipariş verebiliyorsunuz.

Oyun severler tarafından tüm gözler Steam ve Sony’e çevrildi, şirketler her hangi bir açıklama henüz yapmış değil. Yapılmış olan bu fiyat artış politikası tüm ülkeler de geçerli oldu ve büyük tepkiye yol açtı. Mağaza fiyatının bu kadar değişime uğradığı fiyatla artması ciddi anlamda bir açıklama gerektirecek konudur, daha önceden oyunu 77 TL’ye alanlar bu konudan etkilenmeyecek. Oyunun sayfasına göz atmak isterseniz Horizon Zero Dawn Steam tıklayarak mağazaya göz atabilir ve yorumları okuyabilirsiniz. Merak edenler olur diye buradan Horizon zero dawn ekşi sözlük yorumlarına da bir göz atmanızı öneriyoruz.

Horizon Zero Dawn hikayesi ne?

Guerilla Games tarafından yaratılan oyunun hikayesi geçmişini bulmaya çalışan avcı Aloy’u göreceğiz. Yüksek donanımla gelişmiş makinalar ile dolu bir dünya da kendi karakterimizi geliştirip zaman geçirdikçe geçmişimize bir adım daha yaklaşıyor olacağız. PlayStation’da olan oyundan çok farklı yeni özellikler karşımıza çıkacağından haberdar edelim. Oyun geniş ekran destekliyor ayrıca dinamik bir bitki örtüsüne ev sahipliği yapıyor. PlayStation platformu göz önüne alındığın da PC sürümü oldukça benzersiz yenilikçi özellikler ile karşımıza çıkacaktır.

Steam Yaz İndirimleri başlamışken böylesine büyük bir fiyat artışı ciddi anlamda insanlar tarafından büyük tepkiler çekebiliyor. Oyunun ilk ön siparişe açıldığı fiyat üzerinden alan kişiler oldukça şanslı diyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere Metro Exodus steam fiyatı yükselmişti 89 TL olan fiyatı bir anda %250 artmıştı, son zamanlar da bu tarz AAA oyunların dikkatli takip edilmesi ve ön sipariş fiyatında ucuz iken almak gerekiyor. Bu konu hakkında görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al