3 dk. Esporlab 01.04.2020

Minecraft Dungeons Ön Siparişe Açıldı, Çıkış Tarihi Ertelendi!

Minecraft Dungeons ön siparişe açıldı, Mojang Minecraft’ı çok başka bir dünyaya taşıyor. Oyun ön siparişe açıldı, yalnız hemen heyecanlanmamanızı öneriyoruz çünkü bizleri üzecek bir haberde peşinden gelmiş oldu.

Aradan yıllar geçmesine rağmen kullanıcı kitlesini hiç kaybetmeyen ve her geçen gün daha popülerleşme yolunda ilerleyen Minecraft, gündemi son zamanlarda yeni oyun projesiyle meşgul etmeye devam ediyor. Mojang adeta Minecraft tarihini baştan yazarak, bambaşka bir dünyaya götürmeyi planlıyor. Kendinizi farklı bir Minecraft dünyasında bulacağınız yeni proje tam olarak Minecraft Dungeons olarak karşınıza çıkıyor.

Hatırlayacağınız üzere 6-7 ay öncesine kadar Mojang, MineCon 2019 etkinliğini düzenlemişti. Düzenlenen etkinliğe talep oldukça fazlaydı, sonuçta Minecraft’ın kitlesi oldukça büyük. Etkinlikte Minecraft Dungeons’un oynanış videosu ilk kez orada Minecraft sevenlerle buluşmuştu. Minecraft’ın oyuncu kitlesi, yayınlanan oynanış videosunda adeta kendilerini izometrik bir minecraft dünyasına kapılarını açarken buldu. Oyunun teması ve tüm öğeleri ise Minecraft hayranları tarafından aynı zamanda etkinlikteki diğer oyun severler tarafından çok büyük sevinç ve heyecanla karşılandı. Minecraft Dungeons her ne kadar ön siparişe açılmış olsada, ardından oyuncu kitlesini üzecek bir haber geldi.

Minecraft Dungeons çıkış tarihi ertelendi:

 

minecraft dungeons ön siparişe açıldı

minecraft dungeons ön siparişe açıldı

Resmi Twitter hesabından açıklamaya göre Minecraft Dungeons’un ön siparişe açıldığının haberi paylaşıldı. Hayranları tarafından oldukça sevinçle ve heyecanla karşılansa da paylaşımın sonuna doğru ufak bir detay kullanıcılarının üzülmesine neden oldu. Burada ise tam olarak, Minecraft Dungeons’un çıkış tarihi ertelendi yazısı yer alıyordu.

Oyun aslında çıkışını tam olarak Nisan ayında gerçekleştirmeyi planlıyordu, yalnız daha sonra yapılan resmi açıklamada yer alan ise Minecraft Dungeons’un 26 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanacağı oldu. Her iki taraf Mojang ve Xbox Game Studios tarafından çıkış tarihinin ertelenmesiyle alakalı hayranlarına bir açıklama hala gelmiş değil. Geliştirici şirketin, zaten Mart ayının son dönemlerine doğru bir paylaşım yapması, ertelenebileceği konusunda şüpheleri akıllara getirmişti.

Hatırlarsanız Minecraft Dungeons’un resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapılmıştı, sanırım bunları gözden kaçırmış olabilirsiniz. Yapılan haklı açıklamada ise geliştirici ekibin oyunu Nisan ayına yetiştirmek ve çıkartmak için oldukça yoğun çalıştığını aynı zamanda hayran kitlesine en iyi deneyimi yaşatabilmek için, çıkış tarihini tekrar gözden geçirebileceklerini söylemişti. Minecraft Dungeons’un tam olarak çıkış tarihini ise bizlerde bugün paylaşılmış olan videodan öğrenmiş olduk. Şuanda ise Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows, Xbox One ve Xbox Game Pass kullanıcıları için, Minecraft Dungeons ön siparişe açıldı, 26 Mayıs 2020 de ise tüm platformlarda çıkış sağlamış olacak.

Minecraft Dungeons ön siparişe iki farklı versiyon ile açıldı, bunlar arasında tercih yapmak sizin oyun zevkinize kalmış bir durum. Minecraft Dungeons – Standart Edition ve Minecraft Dungeons Hero Edition versiyonlarından dilediğini seçebilir. Minecraft Dungeons Hero Editon paketini satın alırsanız, hediye olarak yanlarında Hero Cape ve iki adet skin ile başlayacaksınız.

Standart sürümünün ücreti 56 TL olarak karşınıza çıkacaktır, Hero Edition sürümü ise 85 TL olarak mağazada ki yerini almış bulunuyor.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al