1 dk. Serkan KÖSE 16.09.2021

Riot Games Yeni İstemcisinin Yakında Geleceğini Açıkladı

Riot Games tarafından kısa bir süre önce yayınlanan blog gönderisine göre kullanıcıların fazlasıyla şikayetçi olduğu Riot Games istemcisinin yerini alacak olan yeni istemcinin kısa süre içerisinde yayınlanacağını açıkladı. 

VALORANT ve League of Legends oyunları başta olmak üzere oyuncuların sevdiği pek çok oyunun geliştiricisi olan Riot Games, kısa bir süre önce paylaştığı blog gönderisinde yeni Riot Games istemcisinde dair ilk bilgileri paylaştı. Blog gönderisine göre Riot Games yeni istemcisinde artık tüm oyunları birleştirecek ve tek istemci ile sunacak. 

Blog gönderisinde Riot Games’in tüm oyunlarının aynı istemciyi kullanacak. Bu istemci ile birlikte oyuncular Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, Wild Rift ve League of Legends oyunlarını oynayabilecek. 

Yeni Riot İstemcisi Neler Sunacak?

Riot Games’in tüm oyunlarını bir araya getirecek olan yeni istemcide yeni bir kullanıcı arayüzü ve her oyun için kendine has haberler, ertkinlikler ve ödüller sekmesi olacak. Eski istemcilerden de tanıdık gelecek oyunlara özel hareketli arka planlar yeni istemcide de olacak. 

Yeni Riot Games İstemcisi Çıkış Tarihi 

İstemcinin çıkış tarihi ve işleyiş süreci hakkında şeffaf davranmak istediklerini belirten Riot Games, istemcinin bazı bölgelerdeki oyuncular için 20 Eylül Pazartesi günü sunuculara ekleneceğini belirtirken diğer oyuncular için 4 Ekim Pazartesi günü kullanıma sunulacağını belirtti. 

Yeni işlemci işlevselliğinin yanında oyun oynamayı çok daha kolaylaştıracak. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al