1 dk. Burak KÖSE 20.06.2021

Twitch Platformunun Mayıs İzlenme Sayısı Açıklandı

Canlı yayın platformu Twitch’in mayıs izlenme sayıları açıklandı. Platform art arda üç ay boyunca izlenme sayılarını arttırmayı başardı.

StreamElements’in ortağı olan Rainmaker.gg tarafından yapılan araştırmaya göre Twitch, Mayıs ayında izlenen 2.2 milyar saat ile yeni bir rekora imza atmayı başardı. Twitch platformunda yüzde 37’lik büyüme görülürken, Facebook Gaming platformunda ise yüzde 23’lük bir büyüme ile ortalama 400 milyon saat civarında izlenme sayılarına ulaştı.

İzlenen içerikler arasında Grand Theft Auto V, League of Legends ve VALORANT gibi oyunlar devasa izlenme rakamlarına ulaştı. Twitch’in en popüler kategorilerinden birisi olan Just Chatting ise aydan aya izleyici sayısında ilk düşüşünü yaşadı.

Just Chatting, Nisan ayındaki izleyici sayısına oranla yüzde 1 düşüş yaşayarak 279 milyon saat izlenme oranı ile tablonun en üstünde yer almaya devam etti.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle büyük bir turnuvanın olmaması nedeniyle Dota 2’nin en çok izlenen 10 oyundan düşüş yaşamasına neden olduğunu görüyoruz. Dota 2’nin yerini ise 48 milyon saat izlenme sayısına sahip olan Resident Evil Village oyunu alıyor.

Apex Legends Mayıs ayında izlenme sayılarında ciddi artış görüyor ve toplamda yüzde 33 oranında artarak 61 milyon saat izlenme rakamlarına ulaştı. Bireysel içerik üreticisi olan xQc, 39 milyon saat izlenme ile platformdaki en büyük yayıncı olmayı sürdürürken Gaules, shroud, auronplay ve ibai sırasıyla 15, 13, 12 ve 11 milyon saat izlenerek ilk beşi oluşturdu.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com