3 dk. Serkan KÖSE 17.10.2021

Wild Rift 2.5 Güncelleme Notları Yayınlandı

Riot Games’in sevilen oyunlarından birisi Wild Rift’in yeni güncellemesi yayınlandı. İşte güncelleme ile birlikte yapılan değişiklikler. 

League of Legends deneyimini mobil cihazlara getiren Wild Rift bu ay ilk çıkış yıl dönümüne yaklaşırken, geçiştiriciler yeni dönemin başlangıç müjdesini verdi. Wild Rift 2.5 güncellemesinin tanıtım videosunu ise haberimizin sonunda bulabilirsiniz. 

Wild Rift 2.5 Güncelleme Notları 

YENİ ŞAMPİYONLAR

Riot Games, 2.5 yama güncellemesinde Wild Rift’e üç yeni şampiyon ekliyor. Veigar, Jayce ve Caitlyn bir sonraki güncellemede oyuna eklenecek. Veigar şampiyonu, orta veya destek koridoru için uygun bir seçimdir. Çok iyi CC’ye ve büyük patlama potansiyeline sahip bir AP kullanıcısıdır.

Caitlyn, Wild Rift’teki devasa nişancı tayfası için geliyor. Bu yeni şampiyon, benzersiz yetenekleriyle metayı bir kez daha çeşitlendirecek. Son olarak Jayce, çekiç ve top arasında geçiş yapmasını sağlayan hextech silahına sahip bir baron koridor şampiyonudur.

OYNANIŞ DEĞİŞİKLİKLERİ

Riot Games, Wild Rift oyun mekaniğinde iki büyük değişiklik gerçekleştirdi. Maçların sonlarında ortaya çıkacak ve baronun ortaya çıkış zamanlamasını da geciktirecek ikinci bir Vadi Müjdesi eklediler. Bu, haritanın her iki tarafına eşit odaklanma sağlarken ilk kavgaları uzatacaktır.

Rift herald tarafından verilen ve alınan hasar da ayarlandı. Ek olarak yeni denge nedeniyle ormancılar artık herald’ı takım yardımı olmadan alabilirler.

İkinci büyük değişiklik ise eşleştirme sisteminde. Wild Rift eşleştirmesi, her dereceli maçta görülen beceri boşlukları nedeniyle birçok kişi tarafından bozuluyor. Geliştiriciler, görünüşe göre beceriye dayalı bir sıralama sistemiyle eşleştirme kullanarak bir çözüm bulmuşlar.

Bu tür eşleştirmede, yüksek beceri seviyesine sahip oyuncular bir amblemle işaretlenecek ve maçlarında daha yüksek seviyedeki oyuncularla eşleşecek. Seviyelerinin üzerinde beceri setine sahip bir oyuncu, kendilerinden birden fazla seviye üzerindeki oyuncularla eşleşecek. Böylelikle bu, oyuncu tabanı için şüphesiz olarak dengeli bir deneyim sağlayacaktır.

Yeni battlepass (savaş bileti), 2.5 yamasıyla Wild Rift’e gelecek. Yaklaşan bu güncelleme için yeni görünümler ve etkinlikler de yolda!

LONCA SİSTEMİ

Oyuncuların iletişiminin güçlü olduğu oyunlardan biri olan Wild Rift, sosyal çevreye de önem veriyor. Buna göre gelecek olan bir diğer yenilik de klan sistemi gibi bir lonca sistemi olacak. Aynı loncaya ait oyuncular, çeşitli görevler yapabilir. Ayrıca ekstra avantajlara sahip olmak için diğer loncalarla rekabete girebilecekler.

Oyuncular 9. seviyeye ulaştıktan sonra bir Lonca oluşturabilecekler. Bunu yapmak için 400 Poro Parası veya 200 Vahşi Çekirdek harcamaları gerekmektedir. Bir Lonca birden fazla komuta düzeyine sahip olacak ve her birinin kendi avantajları var.

Bu özelliğe en ilginç ekleme Loncaya Karşı Lonca savaşlarıdır. Oyuncular, belirli bir süre içinde malzemeleri toplamak için diğer loncalara karşı savaşacaklar. Rekabetler sonucunca en fazla puan toplayabilen takım kazanacaktır.

Lonca üyelerinin tedarik puanları kazanmak için gruplar halinde oynamaları ve çeşitli topluluk görevlerini tamamlamaları gerekir. Süre dolduktan sonra ise daha az puana sahip lonca, beşerli gruplar halinde oynayarak rakiplerini sabote etme ve maç kazanma şansına sahip oluyor. Kazanan lonca, kendi beşli grubuyla oynayarak bu sabotaja karşı savunma yapabilecek.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al